Արցախի Հանրապետության Նախագահը մասնակցել է <<Արցախի ազատամարտիկների միության>> 6-րդ համաժողովին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 23-ին մասնակցել է նույն օրը Ստեփանակերտում մեկնարկած <<Արցախի ազատամարտիկների միության>> 6-րդ համաժողովին:
Իր ելույթում Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել ազատամարտի վետերանների եւ կազմակերպության դերակատարությունը պետականաշինության ու մեր հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործընթացում: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ ազատամարտիկների առողջության պահպանմանը, սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավմանն ուղղված աշխատանքները մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Նախագահը նաեւ պետական պարգեւներ է հանձնել մի խումբ ազատամարտիկների:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в стартовавшем в Степанакерте 6-ом съезде “Союза воинов-освободителей Арцаха”
• 23-12-2014 17:17:28   |   |  Общество
23 декабря Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в стартовавшем  в Степанакерте 6-ом съезде “Союза воинов-освободителей Арцаха”.
В своем выступлении глава государства высоко оценил роль ветеранов освободительной борьбы и самой организации в процессе государственного строительства и социально-экономического развития республики. Бако Саакян подчеркнул, что меры по охране здоровья и улучшению социально-бытовых условий воинов-освободителей постоянно находятся в центре внимания властей.
Президент также вручил государственные награды группе воинов-освободителей.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального Собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, министр обороны Мовсес Акопян, другие должностные лица.