Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի 2014թ. աշխատանքների ամփոփմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 25-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի 2014թ. աշխատանքների ամփոփմանը եւ 2015թ. անելիքներին նվիրված նիստին:
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը եւ քաղաքապետարանի տարբեր ստորաբաժանումների պատասխանատուներ:
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը 2014 թվականին Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի կողմից կատարված աշխատանքները որակել է բավականին ծավալուն եւ, ընդհանուր առմամբ, դրանք գնահատել բավարար:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ չնայած բազմաթիվ դժվարություններին, որոնց զգալի մասը կապված էր աշխարհում տեղի ունեցող զարգացումների հետ, մայրաքաղաքում հաջողվել է տարբեր ոլորտներում կյանքի կոչել մի շարք խոշոր ծրագրեր` հավելելով, որ ռազմավարական նախագծերի իրականացումը նախատեսված է այս տարի եւս:
Բակո Սահակյանը նաեւ կանգ է առել քաղաքում առկա խնդիրների վրա, տվել համապատասխան հանձնարարականներ դրանց լուծման ուղղությամբ:
Նիստին մասնակցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Bako Sahakyan partook in the meeting of the Stepanakert city administration devoted to summing up the activities of 2014 and work to be carried out in 2015
• 25-02-2015 16:00:37   |   |  Press release
On 25 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in the meeting of the Stepanakert city administration devoted to summing up the activities of 2014 and work to be carried out in 2015.
Mayor Souren Grigoryan and responsible officials of different departments of the city administration delivered corresponding reports.
In his speech the Head of the State qualified the activities implemented by the Stepanakert city administration in 2014 as extensive rating them overall as satisfactory.
President Sahakyan noted that notwithstanding numerous difficulties the bulk of which was derivative from global developments, a number of big projects in various fields had successfully been realized, adding that the implementation of strategic projects was planned in the current year too.
Bako Sahakyan also touched upon issues existing in the capital and gave concrete instructions for their solution.