Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի 2014թ. աշխատանքների ամփոփմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 25-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի 2014թ. աշխատանքների ամփոփմանը եւ 2015թ. անելիքներին նվիրված նիստին:
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը եւ քաղաքապետարանի տարբեր ստորաբաժանումների պատասխանատուներ:
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը 2014 թվականին Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի կողմից կատարված աշխատանքները որակել է բավականին ծավալուն եւ, ընդհանուր առմամբ, դրանք գնահատել բավարար:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ չնայած բազմաթիվ դժվարություններին, որոնց զգալի մասը կապված էր աշխարհում տեղի ունեցող զարգացումների հետ, մայրաքաղաքում հաջողվել է տարբեր ոլորտներում կյանքի կոչել մի շարք խոշոր ծրագրեր` հավելելով, որ ռազմավարական նախագծերի իրականացումը նախատեսված է այս տարի եւս:
Բակո Սահակյանը նաեւ կանգ է առել քաղաքում առկա խնդիրների վրա, տվել համապատասխան հանձնարարականներ դրանց լուծման ուղղությամբ:
Նիստին մասնակցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Бако Саакян принял участие в заседании, посвященном обобщению деятельности мэрии Степанакерта в 2014 году и планам на 2015 год
• 25-02-2015 16:00:37   |   |  Пресс-релизы
25 февраля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в заседании, посвященном обобщению деятельности мэрии Степанакерта в 2014 году и планам на 2015 год.
С соответствующими докладами выступили мэр Сурен Григорян и ответственные сотрудники различных подразделений мэрии.
В своем слове глава государства назвал достаточно масштабными работы, проведенные мэрией Степанакерта в 2014 году, и целом удовлетворительно оценил их.
Бако Саакян отметил, что, несмотря на многочисленные сложности, большая часть которых связана с мировыми тенденциями, в столице удалось реализовать крупные проекты в различных сферах. При этом он добавил, что и в нынешнем году намечена реализация стратегических проектов.
Бако Саакян коснулся также существующих в городе проблем, дав соответствующие поручения по их решению.