ԵԱՀԿ-ն շփման գծում խախտումներ չի արձանագրել
Հուլիսի 8-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել Մարտունու ուղղությամբ:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/ և Իրժի Աբերլեն /Չեխիա/:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Եվգենի Շարովը /Ուկրաինա/ և ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը /Շվեդիա/:

• 08-07-2015 13:10:07   |   |  Politics
On July 8, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan in the Martuni direction.
From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring was conducted by Field Assistants of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Khristo Khristov (Bulgaria) and Jiri Aberle (Czech Republic).
From the opposite side of the Line of Contact, the monitoring was conducted by Field Assistant of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Yevgeny Sharov (Ukraine) and staff member of the Office Peter Svedberg (Sweden).