Նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել է Միջազգային հարաբերությունների թագավորական ինստիտուտ եւ հանդես եկել այնտեղ ելույթով
• 08-07-2015 13:21:46   | Մեծ Բրիտանիա  |  Քաղաքական
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 8-ին այցելել է Միջազգային հարաբերությունների թագավորական ինստիտուտ (Չաթըմ Հաուս) եւ հանդես եկել այնտեղ ելույթով:
Երկրի ղեկավարն անդրադարձել է Արցախի պետականաշինությանը, ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին, պատասխանել բարձրացված հարցերին:
Իր ելույթում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Արցախին հոգեհարազատ է Չաթըմ Հաուսի կարգախոսը` <<Օգնել՝ կառուցելու անվտանգ, բարեկեցիկ եւ արդար աշխարհ>>, հավելելով, որ այս գաղափարներն առկա են նաեւ մեր աշխարհընկալման մեջ: Նախագահի խոսքով՝ նման հանդիպումներն օգտակար են թե Արցախի, թե տարբեր պետությունների եւ միջազգային կառույցների համար:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Royal Institute of International Affairs Chatham House and delivered there a speech.
• 08-07-2015 13:21:46   |   |  Politics
On 8 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Royal Institute of International Affairs Chatham House and delivered there a speech.
The Head of the State touched upon state building, domestic and foreign policy of Artsakh, the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement, regional developments and responded to the questions of the audience.
In his speech President Sahakyan noted that Chatham House’s mission to help build a sustainably secure, prosperous and just world was very much congenial to Artsakh, adding that those ideas were also part and parcel of our world vision. According to the President such meetings were useful both for Artsakh and different states and international structures.