Նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Կաշենի լեռնահանքային համալիր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 17-ին այցելել է Կաշենի լեռնահանքային համալիր եւ ծանոթացել այնտեղ տարվող աշխատանքներին:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ պետությունը մեծ ուշադրություն է դարձնում հանքարդյունաբերության զարգացմանը` այն համարելով Արցախի տնտեսության առանցքային բաղադրիչներից մեկը:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Ասկերանի շրջանի մի շարք գյուղատնտեսական դաշտեր եւ ծանոթացել այնտեղ կիրառվող ոռոգման ժամանակակից տեխնոլոգիաներին: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ իշխանություններն այսուհետ էլ կարեւոր տեղ են հատկացնելու գյուղատնտեսության ոլորտում առաջատար փորձի կիրառման հարցերին:

• 17-07-2015 17:40:13   |   |  Press release
On 17 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Kashen mining complex of and got acquainted with activities being carried out there.
President Sahakyan noted that the state paid special attention to the development of mining industry considering it among the pivotal components of Artsakh’s economy.
Thereafter Bako Sahakyan visited several agricultural fields in the Askeran region and got acquainted with the modern irrigation technologies being implemented there. The Head of the State underlined that the authorities would continue to keep in the spotlight the application of leading experience in the agricultural sphere.