ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարն ընդունել է Ստեփանակերտում ԿԽՄԿ առաքելության ղեկավարին
Սեպտեմբերի 8-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի (ԿԽՄԿ) առաքելության ղեկավար Թոմաս Հալյեյին, ով ավարտում է իր առաքելությունն Արցախում:
Հանդիպման ընթացքում Թոմաս Հալյեն Կարեն Միրզոյանին է ներկայացրել Դրագոսլավ Բլաժևիչ Չիրոյին, որն առաջիկայում կզբաղեցնի ԼՂՀ-ում ԿԽՄԿ առաքելության ղեկավարի պաշտոնը:
Կողմերը քննարկել են ԼՂՀ-ում ԿԽՄԿ գրասենյակի գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, անդրադարձ է կատարվել առաքելության առաջիկա ծրագրերին:
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել ԼՂՀ-ում ԿԽՄԿ գրասենյակի և ԼՂՀ համապատասխան պետական ատյանների միջև հաստատված համագործակցության մակարդակի կապակցությամբ։  ԼՂՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության  ղեկավարը վերահաստատել է Արցախի իշխանությունների պատրաստակամությունը հնարավորինս աջակցել հանրապետությունում Կարմիր Խաչի գործունեությանը:

Глава МИД НКР принял руководителя миссии МККК в Степанакерте
8 сентября  министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял руководителя Степанакертского офиса миссии Международного Комитета Красного Креста (МККК) Томаса Халье, который завершает свою миссию в Арцахе.
В ходе встречи  Томас Халье представил Карену Мирзояну Драгослава Блажевича Чиро, который займет должность главы миссии МККК в НКР.
Стороны обсудили ряд вопросов, касающихся деятельности офиса МККК в Нагорном Карабахе и  рассмотрели  программы организации на ближайший период.
Собеседники  выразили удовлетворение  уровнем сотрудничества между офисом МККК в НКР и соответствующими государственными структурами НКР. Глава  внешнеполитического ведомства вновь подтвердил готовность властей Арцаха оказать посильное содействие деятельности Красного Креста в республике.