ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարն ընդունել է Ստեփանակերտում ԿԽՄԿ առաքելության ղեկավարին
Սեպտեմբերի 8-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի (ԿԽՄԿ) առաքելության ղեկավար Թոմաս Հալյեյին, ով ավարտում է իր առաքելությունն Արցախում:
Հանդիպման ընթացքում Թոմաս Հալյեն Կարեն Միրզոյանին է ներկայացրել Դրագոսլավ Բլաժևիչ Չիրոյին, որն առաջիկայում կզբաղեցնի ԼՂՀ-ում ԿԽՄԿ առաքելության ղեկավարի պաշտոնը:
Կողմերը քննարկել են ԼՂՀ-ում ԿԽՄԿ գրասենյակի գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, անդրադարձ է կատարվել առաքելության առաջիկա ծրագրերին:
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել ԼՂՀ-ում ԿԽՄԿ գրասենյակի և ԼՂՀ համապատասխան պետական ատյանների միջև հաստատված համագործակցության մակարդակի կապակցությամբ։  ԼՂՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության  ղեկավարը վերահաստատել է Արցախի իշխանությունների պատրաստակամությունը հնարավորինս աջակցել հանրապետությունում Կարմիր Խաչի գործունեությանը:

The NKR Minister of Foreign Affairs received the Head of the ICRC Mission in Stepanakert
On September 8, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received the Head of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Mission in Nagorno Karabakh Thomas Hallier, who is completing his mission in Artsakh.
During the meeting Thomas Hallier introduced Dragoslav Blazevic Ciro, who will soon replace him on the post of the Head of the ICRC mission in NKR.
The parties discussed a range of issues, concerning the activities of the ICRC office in the NKR, as well as touched upon the upcoming programs of the mission.
The sides expressed satisfaction with the level of cooperation between the ICRC Office in the NKR and the relevant state agencies. The Head of the NKR Foreign Ministry reinstated the readiness of Artsakh authorities to assist the activities ICRC in the Republic in all possible ways.