«Մերկուրի» մրցանակաբաշխության մրցանակին է արժանացել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը և Ռալֆ Յիրիկյանը
Կայացել է «Մերկուրի» մրցանակաբաշխությունը, որի պատվավոր մրցանակին արժանանում են տնտեսության և գործարար ոլորտում նշանակալի հաջողություններ ու վաստակ ունեցող ընկերություններն ու անհատները։ «Մերկուրի» մրցանակաբաշխությունը   միջազգային է և անցկացվում է տարբեր երկրների Առևտրաարդյունաբերական պալատների նախաձեռնությամբ: Հայաստանի առևտրաարդյունաբերական պալատն այն կազմակերպում է 2006 թվականից:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը դարձել է մրցանակաբաշխության մրցանակակիր՝ վերահաստատելով Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի իր դիրքերը: Մրցանակի է արժանացել նաև ընկերության գլխավոր տնօրենը՝ երկրում կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության մշակույթի ներդրման համար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը լիովին նոր շունչ է հաղորդել Հայաստանում բիզնես կառավարմանն ու միջավայրին: Տասնամյա գործունեության ընթացքում կազմակերպություն բարձրաձայնել է այնպիսի խնդիրների մասին, ինչպիսիք են՝ կայուն զարգացումը, էթիկայի նորմերի վրա հիմնված կառավարումը, շահառուների ներգրավվածությունը, բնապահպանությունը,  աշխատանքային հավասար պայմանները, բարեխիղճ գովազդը և այլն: Կազմակերպության սոցիալական ներդրումների շնորհիվ լուծվել են սոցիալ-տնտեսական շատ խնդիրներ: Արժեքային այս համակարգի ներդրման հարցում իր մեծ ներդրումն է ունեցել գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորն ունի ամենաընդարձակ 2G, 3.75G, 4G ցանցերը և տրամադրում է ձայնային և տվյալների փոխանցման ծառայությունների բազմազան տեսականի` Հայաստանի ամբողջ տարածքում: Հիմնադրման օրվանից կարճ ժամանակամիջոցում ընկերությունը կարողացել է ստեղծել համահանրապետական ցանց և բաժանորդների մեծ բազա: Որպես նորարարությունների առաջատար՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մեծ դերակատարում ունի Հայաստանում հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացման գործում:
Այս տարվա «Մերկուրի» մրցանակաբաշխությանը ներկայացված է եղել քսանհինգ անվանակարգ՝ ընդգրկելով տնտեսության բոլոր ոլորտները։ Փորձագիտական գնահատման հետազոտական ծրագիրն իրականացրել է ՀՀ առևտրաարդյունաբերական պալատի գնահատող հանձնաժողովը, արդյունքների ամփոփիչ գնահատականին մասնակցել է նաև միջգերատեսչական հանձնաժողովը, որի կազմում եղել են պետական կառույցների ներկայացուցիչներ:

VivaCell-MTS and Ralph Yirikian become laureates of the “Mercury” Award
The “Mercury” Award of year has taken place. The Award is granted to companies and individuals which have made an outstanding contribution to the economy and business sphere of the country. The Award is international and is organized on the initiative of the Chamber of Commerce of different countries. The Chamber of Commerce of the Republic of Armenia has been holding the event since 2006.
The company was awarded for having maintained its positions of the leading telecommunications operator in Armenia. VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian also received “Mercury” Award in recognition of efforts in introducing the corporate social responsibility culture to Armenia.
VivaCell-MTS has completely transformed the business administration culture and business environment in Armenia. In the course of ten years of its operation the Company has drawn the attention of the society to the issues of sustainable development, ethical business administration, environmental protection, equal employment conditions, proper advertising, etc. A number of social-economic problems have been solved owing to the social investments made by the Company. VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian has had an outstanding contribution in integrating the value system based on Corporate Social Responsibility in the Company’s culture.
VivaCell-MTS has the widest 2G, 3.75G, 4G network reach and provides a wide range of voice and data services across Armenia. The Company has managed to build a nationwide network and a considerable customer base in a short period of time. As the innovations leaders, the Company has had a significant role driving the development in the Armenian telecommunications market.
This year’s “Mercury” Award featured twenty-five nominations encompassing all the spheres of the economy. The research project of expert evaluation has been carried out by the selection board of the Chamber of Commerce of the Republic of Armenia. The interagency committee, which included representatives of state bodies, has taken part in the final assessment of results.