Լիբանանյան օդանավակայանում ձերբակալված սաուդյան արքայազնը փորձել է երկու տոննա թմրանյութ տեղափոխել
Լիբանանում թմրանյութեր տեղափոխելու կասկածանքով բերման է ենթարկվել սաուդյան արքայազն Աբդել Մոհսենա բեն Վալիդ բեն Աբդել Ազիզին: Այս մասին գրում է lenta.ru-ն` վկայակոչելով Press TV-ին:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ` միջադեպը տեղի է ունեցել Բեյրութի միջազգային օդանավակայանում: Արքայազնի մոտ հայտանաբերվել է 24 արկղ և 7 ճամպրուկ, որոնք լցված են եղել Captagon-ի հաբերով` ընդհանուր մոտ 2 տոննա քաշով: Ինչպես տեղեկացրել է տեղի ոստիկանությունը, սա եղել է բեյրության օդանավակայանի պատմության մեջ առգրաված թմրանյութերի ամենախոշոր բեռը:
Աբդել Մոհսենա բեն Վալիդի հետ ձերբակալվել է ևս չորս մարդ: Հետաքննությունը պարզել է, որ սաուդյան արքայազնը մտադիր է եղել իր համախոհների հետ թմրանյութը մասնավոր ինքնաթիռով տեղափոխել Սաուդյան Արաբիա

В ливанском аэропорту задержан саудовский принц с двумя тоннами наркотиков
Саудовский принц Абд аль-Мохсен бен Валид бен Абд аль-Азиз аль-Сауд задержан в Ливане по подозрению в перевозке наркотиков. Об этом сообщает lenta.ru.
Инцидент произошел в международном аэропорту Бейрута — Рафик Харири. При себе у принца были 24 коробки и восемь чемоданов, набитых таблетками каптагона — общий вес груза составил около двух тонн. Как сообщила полиция, это крупнейший перехваченный груз наркотиков за всю историю бейрутского аэропорта.
Вместе с Абд аль-Мохсеном бен Валидом задержаны еще четыре человека. Как установило следствие, принц с сообщниками намеревался вывезти наркотики в Саудовскую Аравию на частном самолете.