Ալ Քաիդան ահաբեկիչներին կոչ է անում միավորվել Արևմուտքի և Ռուսաստանի դեմ պայքարում
Ալ Քաիդան իսլամիստական խմբավորումներին առաջարկել է դադարեցնել ներքին պայքարը և միասնաբար պայքարել Արևմուտքի, Ռուսաստանի, ինչպես նաև Սիրիայի և Իրանի սպառնալիքների դեմ:
Այս մասին գրում է lenta.ru-ն`  վկայակոչելով Reuters-ին:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ` նման կոչով հանդես է եկել ահաբեկչական կազմակերպության առաջնորդ Այման ալ Զավահիրին (Ayman al-Zawahiri), որի արած նշյալ հայտրարությունը նոյեմբերի 1-ին հրապարակվել է Ալ Քաիդայի հետ առնչվող կայքերից մեկում:
«Ամերիկացիները, ռուսները, իրանցիները ալավիները և «Հեզբոլան» միավորվել են մեր դեմ պայքարում: Միթե մենք ընդունակ չենք դադարեցնելու ներքին կռիվները և մեր ուժերը կենտրոնացնելու նրանց դեմ պայքարում»,- ասված է ահաբեկիչներին ուղղված կոչում:

• 02-11-2015 12:32:22   |   |  Политика
«Аль-Каида» предложила группировкам исламистов прекратить внутреннюю борьбу и совместно противостоять угрозе от Запада, России, а также Сирии и Ирана.
С таким призывом выступил лидер террористической организации Айман аль-Завахири (Ayman al-Zawahiri), отмечает lenta.ru. По данным агентства, его заявление в воскресенье, 1 ноября, было опубликовано на одном из сайтов, связанных с «Аль-Каидой».
«Американцы, русские, иранцы, алавиты и "Хезболла" объединяются в войне против нас. Неужели мы не способны прекратить борьбу между собой и направить наши совместные усилия против них?», — отмечает в обращении террористический лидер.