Տուլայի ՃՏՊ-ից տուժածները ապահովագրական փոխհատուցում չեն ստանա Ռուսաստանում
Տուլայում վթարված ավտոբուսի զոհված ուղևորների հարազատները և վիրավորները Ռուսաստանում չեն ստանա ապահովագրական փոխհատուցում: Այս մասին գրում է gazeta.ru-ն` վկայակոչելով Ռուսաստանի Ապահովագրողների պատասխանատվության ազգային միությանը:
Միության մամուլի ծառայությունը պարզաբանել է, թե ավտոբուսը, որը Մոսկվա-Երևան երթուղով է շարժվել, պատկանում է հայ փոխադրողին եւ այդ դեպքի վրա չի տարածվում ապահովագրության պարտավորությունը:
«Այն պատճառով, որ ավտոբուսը չի պատկանում ռուս փոխադրողին, տուժածները եւ զոհվածների հարազատները չեն կարող ապահովագրական փոխհատուցումների հույս ունենալ»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

• 03-11-2015 17:22:04   | Ռուսաստան  |  Общество
Родственники погибших и пострадавшие в ДТП с участием автобуса в Тульской области не получат страховых компенсаций в России, сообщает gazeta.ru со ссылкой на Национальный союз страховщиков ответственности (НССО).
Пресс-служба поясняет, что автобус, следовавший по маршруту Москва — Ереван, принадлежит армянскому перевозчику, на которого не распространяется обязанность по страхованию ОСГОП, так как это иностранное юрлицо.
«В связи с тем, что автобус принадлежит не российскому перевозчику, пострадавшие и родственники погибших не смогут рассчитывать на страховые компенсации, положенные в таких случаях», — говорится в сообщении.
Ранее президент Армении Серж Сагсян поручил правоохранителям выяснить причины крупного ДТП под Тулой, в результате которого восемь человек погибли, а 47 получили травмы.