ԵԱՀԿ-ն դիտարկման ընթացքում կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չի արձանագրել
Նոյեմբերի 5-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղի արևելյան ուղղությամբ:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և նրա դաշտային օգնականներ Եվգենի Շարովը /Ուկրաինա/ ու Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/, ինչպես նաև ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը /Շվեդիա/:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Իրժի Աբերլեն /Չեխիա/ և ԳՆԱՆ անձնական օգնական Սայմոն Թիլերը /Մեծ Բրիտանիա/:
Ղարաբաղի արտգործնախարարության փոխանցմամբ` դիտարկումն անցել է ըստ նախատեսված ժամանակացույցի, կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:

• 05-11-2015 15:29:02   |   |  Politics
On November 5, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan in the eastern direction of the Talish village of the NKR Martakert region.
From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring was conducted by Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk and his Field Assistants Yevgeny Sharov (Ukraine) and Khristo Khristov (Bulgaria), as well as by staff member of the Office Peter Svedberg (Sweden).
From the opposite side of the Line of Contact, the monitoring was conducted by Field Assistant of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Jiri Aberle (Czech Republic) and Personal Assistant to the Personal Representative of the CiO Simon Tiller (Great Britain).