ԻՊ-ի դեմ պայքարի շրջանակներում Մեծ Բրիտանիան կավելացնի ռազմական ինքնաթիռների թիվը Կիպրոսում
Մեծ Բրիտանիան մտադիր է լրացուցիչ ինքնաթիռներ ուղարկել Կիպրոսի իր ռազմաօդային բազա` Սիրիայում  «Իսլամական Պետություն»  (ԻՊ) խմբավորման զինյալների դեմ ռազմական գործողություններին մասնակցելու նպատակով: Ինչպես տեղեկացնում է gazeta.ru-ն ` հղում անելով Independent-ին, ռազմաբազա է ուղարկվելու թվով երկրորդ լրտես-ինքնաթիռ Airseeker Rivet Joint-ը:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ խորհրդարանի կողմից Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դևիդ Քեմերունի առաջարկի  հաստատումից հետո, Կիպրոսի ռազմաբազայում ինքնաթիռների թիվը կկրպնապատկվի:
Ավելի վաղ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դ. Քեմերոնը հաստատել էր, որ Սիրիայում ԻՊ-ի դեմ ռազմական գործողությունների ներգրման հարցի շուրջ քննարկումները  երկրի խորհրդարանում կսկսվեն  դեկտեմբերի 2-ից:

СМИ: Британия увеличит количество самолетов на базе ВВС на Кипре в рамках операции в Сирии
Великобритания намерена направить дополнительные самолеты на базу ВВС на Кипре в рамках подготовки к участию в операции по борьбе с боевиками «Исламского государства» в Сирии, пишет gazeta.ru.
На базу, как сообщается, будет отправлен второй самолет-разведчик Airseeker Rivet Joint.
В сообщении говорится, что в случае если предложение премьер-министра Великобритании Дэвида Кэмерона будет одобрено парламентом, количество самолетов на военной базе на Кипре удвоится.
Ранее премьер-министр Великобритании Дэвид Кэмерон подтвердил, что дебаты в британском парламенте по вопросу об участии страны в военной операции в Сирии против группировки «Исламское государство» начнутся 2 декабря.