Թունիսում բողոքի ակցիաների արդյունքում ձերբակալվել է 800 մարդ
Թունիսում պարետային ժամի խախտման համար ձերբակալվել է 800-ից ավելի մարդ: korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտարարել է Թունիսի Ներքին գործերի  նախարար Վալիդա Լուգանը:
Նրա խոսքերով` ընդհանուր առմամբ 538 մարդ ձերբակալվել է թալանի և երկրի տարբեր շրջաններում վանդալիզմ իրականացնելու համար, ուստի նրանք պատասխանատվության են ենթարկվելու: Նրանք մեղադրվում են մասնավոր և հանրային սեփականությունը խախտելու, ինչպես նաև քաղաքացիների վրա հարձակվելու մեջ: Բացի այդ, ևս 300 մարդ ձերբակալվել է պարետային ժամի դրությունը խախտելու համար:
Վ. Լուգանը նաև տեղեկացրել է, որ անկարգությունների արդյունքում տուժած անվտանգության աշխատակիցների թիվը կազմում է 113 մարդ:
Նշենք, որ Թունիսի իշխանությունները հունվարի 22-ին հայտարարել էին  երկրի ամբողջ տարածքում պարետային ժամ մտցնելու մասին: Երկրի կառավարությունը ստիպված էր եղել նման քայլի գնալ  աղքատության և գործազրկության դեմ ուղղված մի քանի օր շարունակվող բողոքի ակցիաների պատճառով:

Протесты в Тунисе: задержаны более 800 человек
В Тунисе за нарушение режима комендантского часа задержано более 800 человек, сообщает радиостанция Mosaique FM со ссылкой на заявление министерства внутренних дел.
По словам представителя МВД Туниса Валида Лугани, в общей сложности 538 человек, задержанных за мародерство и вандализм в различных регионах страны, предстанут перед правосудием. Они обвиняются в нарушении частной и общественной собственности, а также в нападении на граждан. Кроме того, еще 300 человек были арестованы за нарушение режима комендантского часа.
Лугани также сообщил, что число сотрудников органов безопасности, пострадавших в результате беспорядков, составляет 113 человек.
Как сообщалось, власти Туниса объявили 22 января о введении комендантского часа по всей стране. Правительство вынуждено пойти на такой шаг в связи с продолжающимися несколько дней социальными протестами против бедности и безработицы.