Սեուլն ակտիվացնում է քարոզչական ալիքները Հյուսիսային Կորեայի սահմանին
Հարավկորեացի զինվորականները ծրագրում են ընդլայնել իրենց քարոզչական ալիքները Հյուսիսային Կորեայի դեմ` այդպիսով ավելացնելով բարձրախոսների թիվն ապառազմականացված գոտու ողջ երկայնքով: Interfax.ru-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտնել են սեուլյան ԶԼՄ-ները:
«Մենք շատ ջանքեր կգործադրենք, որպեսզի կոտրենք սահմանին հյուսիսային բանակի մարտական ոգին և տեղեկատվություն կտրամադրենք այնտեղ ժամանած քաղաքացիներին»,- ասել է հարավկորեացի ռազմական պաշտոնյան:
Ներկա պահին Սեուլն օգտագործում է 17 բարձրախոսներ, որոնցով հյուսիսկորեական սահմանին է փոխանցում քարոզչական հաղորդագրություններ, նորություններ և կորեական փոփ երաժշտություն:
ԶԼՄ-ները նշում են, որ Սեուլում Պաշտպանության նախարարությունը հրաժարվել էմեկնաբանել տվյալ տեղեկատվությունը:

Сеул активизирует пропагандистские каналы на границе с Северной Кореей
Южнокорейские военные планируют расширить свои каналы пропаганды против КНДР, увеличив число громкоговорителей, расположенных вдоль демилитаризованной зоны, сообщили в среду сеульские СМИ.
"Мы приложим больше усилий, чтобы подорвать боевой дух северных войск на границе и будем снабжать информацией тамошних граждан", - приводят СМИ слова южнокорейского военного чиновника.
В настоящее время Сеул использует 17 громкоговорителей, по которым транслирует на северокорейскую территорию пропагандистские сообщения, новости и корейскую поп-музыку.