ԻՊ ահաբեկիչներն իրաքյան Էլ Խուվեյջա քաղաքում սպանել են 48 խաղաղ բնակչի
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման զինյալները Քիրկուկ նահանգի Էլ Խուվեյջա քաղաքում սպանել են առնվազն 48 խաղաղ բնակիչ: tass.ru-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտնել է Ալ Արաբիա հեռուստաալիքը:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ` խաղաղ բնակչությունը առևանգնվել և սպանվել է ԻՊ զինյալների կողմից վերջիններիս կողմից վերահսկվող տարածքը լքելու փորձի ժամանակ:
Իրաքյան Քիրկուկ շրջանը, որտեղ տեղակայված է Էլ Խուվեյջա քաղաքը, ԻՊ ահաբեկչների կողմից շրջափակվել էր 2014 թվականի հունիսին: Այդ օրվանից իսլամիստների կողմից վերահսկվող տարածքներից  փախչել է ավելի քան 150 հազար մարդ:

СМИ: боевики ИГ убили не менее 48 мирных жителей в иракском городе Эль-Хувейджа
Боевики террористической группировки "Исламское государство" (ИГ, запрещена в РФ) расправились с по меньшей мере 48 мирными жителями в городе Эль-Хувейджа в провинции Киркук на севере страны. Об этом сообщил телеканал "Аль-Арабия".
По данным телеканала, мирные жители были схвачены и убиты боевиками при попытке покинуть контролируемый ИГ район.
Юго-западные области иракской провинции Киркук, где расположена Эль-Хувейджа, были оккупированы ИГ в июне 2014 года. С тех пор с территорий, подвластных исламистам, в подконтрольные правительственным силам города бежали более 150 тыс. человек.