Երեք օրերի ընթացքում բուլղարացի սահմանապահները ձերբակալել են 300 ապօրինի փախստականների
Բուլղարական սահմանապահները երեք օրվա ընթացքում ձերբակալել են 319 ապօրինի փախստականի: tass.ru-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտարարել է երկրի Ներքին գործերի նախարարության մամլո ծառայությունը:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ` փախստականներից 82-ը ձերբակալվել են Թուրքիայից Բուլղարիա ապօրինի ներգաղթի փորձի ընթացքում, իսկ 237-ը` Բուլղարիան լքելու և սահմանով Սերբիա անցնելու փորձի ընթացքում:
Նշվում է, որ Թուրքիայի և Սերբիայի սահմանին շարունակում են գործել անվտանգության խստացված ռեժիմ, ավելի վաղ այնտեղ գործուղվել են բուլղարական ժանդարմեայի աշխատակիցները և Frontex  ներքին սահմանների անվտանգության գործակալությունը:

Болгарские пограничники за три дня задержали более 300 нелегальных мигрантов
Болгарские пограничники задержали за последние три дня 319 нелегальных мигрантов. Об этом в понедельник сообщила пресс-служба МВД страны.
"Сотрудники пограничной полиции с 26 по 29 августа задержали 319 нелегальных мигрантов: 82 - при попытке незаконного перехода в Болгарию из Турции, 237 иностранцев - при попытке покинуть Болгарию через границу с Сербией", - отмечается в сообщении.
На границах с Турцией и Сербией продолжают действовать усиленные меры безопасности, ранее туда были дополнительно командированы сотрудники болгарской жандармерии и Агентства по безопасности внешних границ Frontex.