Հոլանդական ոստիկանությունն առգրավվել է մարջանների, մողեսների և փղոսկրի ռեկորդային քանակ
Նիդեռլանդների ոստիկանությունը հայտնաբերել է հազվագյուտ կենդանիների` մարջանների ու փղոսկրերի երեսվածքների մաքսանենգ ճանապարհով ձեռք բերված մեծ խմբաքանակ:
Interfax.ru-ի փոխանցմամբ` իրավապահ մարմինների հայտարարություններում վերոնշյալ ապրանքներն ապօրինաբար ներմուծվել են Չինաստանից Ռոտերդամի նավահանգիստ: Արդյունքում հանցագործները մաքսանենգ բեռը թաքցրել են երկրի հարավում գտնվող պահեստներից մեկի տարածքում, որտեղ իրավապահ մարմինները հայտնաբերել են մողեսների, կոկորդիլոսների, օձերի երեսվածքներ, կրեաների կճեպներ, փղոսկրեր, ինչպես նաև գրեթե 350 կիլոգրամ մարջաններ:
Բացի այդ, իրավապահ մարմիններն առգրավվել են պահոց, որի մեջ գտնվել է 500 հազար եվրոյի չափով գումար և ոսկյա ձուլակտորներ:

Голландская полиция изъяла рекордую партию кораллов, шкур ящериц и слоновой кости
Полиция Нидерландов обнаружила крупную контрабандную партию шкур редких животных, кораллов и слоновой кости, сообщают во вторник западные СМИ.
Как отмечается в заявлении правоохранительных органов, товары были незаконно ввезены из Китая в порт Роттердама. Впоследствии преступники хранили контрабандный груз на территории одного из складов в провинции Северный Брабант на юге страны.
На складе сотрудники местной полиции нашли шкуры ящериц, крокодилов и змей, панцири черепах, слоновую кость, а также почти 350 кг кораллов. Помимо этого, правоохранительные органы конфисковали сейф, в котором находилась сумма в 500 тыс. евро и золотые слитки.