Tesla-ն չունի բավարար միջոցներ SolarCity-ի հետ համագործակցության համար
Tesla Motors ամերիկյան ընկերությունը չունի բավարար ֆինանսական միջոցներ արևային մարտկոցներ արտադրող SolarCity կազմակերպության հետ համագործակցելու համար: Այս մասին հաղորդում է korrespondent.net-ը, հղում կատարելով Wall Street Journal-ին:
Tesla-ի ղեկավար Իլոն Մասկը ֆինանսական կարգավորողներին հայտնել է, որ պլանավորում է գտնել լրացուցիչ միջոցներ համագործակցության համար:
Նշվում է նաև, որ տվյալ տեղեկատվության տարածումից հետո SolarCity ընկերության հետ համագործակցությունից հրաժարվել են 15 կազմակերպություններ:
Tesla-ի և SolarCity-ի միաձուլման մասին պարզ էր դարձել օգոստոսի 1-ին: Ենթադրվում էր, որ այդ գործարքը կիրականանար 2016 թվականի չորրորդ եռամսյակում:
SolarCity-ն հիմնադրվել է 2006 թվականին Մասկ-Պիտեր զարմիկների և Լինդոն Ռիվամի կողմից:
Ավելի վաղ, Tesla Motors ընկերությունը ներկայացրել է Իլոն Մասկի «գաղտնի պլանը», նկատի ունենալով էլեկտրականությամբ աշխատող մեքենաների բոլորովին նոր դասերի ստեղծումը:

• 01-09-2016 12:37:25   | США  |  Новости науки и технологии
Американская компания Tesla Motors не может слиться с производителем солнечных батарей из-за дефицита финансов для его покупки, пишет Wall Street Journal.
Глава Tesla Илон Маск сообщил финансовым регуляторам, что планирует найти дополнительные средства для финансирования слияния компаний.Отмечается также, что после сообщений о предстоящем объединении от инвестиций в SolarCity отказались 15 компаний.О слиянии Tesla и SolarCity стало известно 1 августа. Предполагалось, что сделка будет закрыта в четвертом квартале 2016 года.SolarCity был создан в 2006 году двоюродными братьями Маска - Питером и Линдоном Ривами; Маск занимает в этой компании пост председателя совета директоров.Ранне Tesla Motors обнародовала "секретный план" Илона Маска, подразумевающий производство электромобилей совершенно новых классов.