Ռուսաստանաբնակ գործարար Ռուբեն Վարդանյանի նախաձեռնությամբ<br /> Դիլիջանում կկառուցվի դպրոց-ինտերնատ<br />
Ռուսաստանաբնակ գործարար Ռուբեն Վարդանյանի նախաձեռնությամբ
Դիլիջանում կկառուցվի դպրոց-ինտերնատ
• 05-03-2010 18:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ-ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: Ռուսաստանաբնակ գործարար «Տրոյկա Դիալոգ»-ի հիմնադիր եւ հիմնական բաժնետեր, «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-Ի խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդանյանի նախաձեռնությամբ Դիլիջանում կկառուցվի դպրոց-ինտերնատ: Ինչպես մարտի 5-ին Դիլիջանում լրագրողներին հայտնեցց Ռ.Վարդանյանը, դպրոցի շինարարության ավարտը նախատեսվում է 2013թ-ին: Ըստ նրա, միջազգային չափանիշներին համապատասխանող դպրոց-ինտերնատում աշխարհի բոլոր երկրներից սովորելու հնարավորություն կունենան 13-18 տարեկան երեխաները` անկախ ազգությունից: Դպրոցի շրջանավարտները դպրոցն ավարտելուց հետո կարող են ընդունվել աշխարհի լավագույն համալսարանները: Ռ.Վարդանյանի խոսքերով, դպրոց կառուցելն ավելին է` քան միայն շենք կանգնեցնելը: Եվ կարեւոր է, թե ինչպիսին կլինի ղեկավար անձնակազմը, ծրագրերը: «Շատ ուրախ եմ, որ շատ հայտնի մարդիկ իրենց համաձայնությունն են տվել դպրոցի ղեկավար մարմնի մեջ մասնակցել, ինչպես օրիանկ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, նախկին վարչապետ Արմեն Սարգսյանը, Անդրեյ Մկրտչյանը: Կարեւոր է, որ համաշխարհային բիզնեսում հայտնի մարդիկ հավաքվեն այդ դպրոցի շուրջ»,- նշեց Ռ. Վարդանյանը:

По инициативе проживающего в России бизнесмена Рубена<br /> Варданяна, в Дилижане откроется школа-интернат<br />
По инициативе проживающего в России бизнесмена Рубена
Варданяна, в Дилижане откроется школа-интернат
• 05-03-2010 18:30:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 5 МАРТА, НОЯН ТАПАН-АРМЯНЕ СЕГОДНЯ. По инициативе проживающего в России бизнесмена, основателя и главного акционера организации "Тройка-диалог", председателя комитета ЗАО "Америабанк" Рубена Варданяна, в Дилижане откроется школа-интернат. Как сообщил на встрече с журналистами Рубен Варданян, планируется завершить строительство школы к 2013 году. По его словам, школа-интернат, соответствующая европейским стандартам, предоставит возможность получения образования детям из всех стран в возрасте от 13 до 18 лет, вне зависимости от национальности. По окончании школы они могут поступить в лучшие университеты мира. По мнению Рубена Варданяна, построить школу - больше, чем просто возвигнуть здание. Очень важен при этом руководящий персонал, программы."Я очень рад, что многие известные люди, в число которых входят и премьер-министр РА Тигран Саргсян, бывший премьер-министр Армен Саргсян, Андрей Мктрчян, дали свое согласие участвовать в работе руководящего органа школы. Очень важно, чтобы известные в мировом бизнесе люди собрались вокруг идеи строительства этой школы", - отметил Рубен Варданян.