Բակո Սահակյանը Սերժ Սարգսյանի հետ միասին հանդիպում է ունեցել Սփյուռքում գործող մի շարք կառույցների ղեկավարների հետ
• 21-09-2016 14:49:13   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Սեպտեմբերի 21-ին Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ միասին հանդիպում է ունեցել Սփյուռքում գործող մի շարք կառույցների ղեկավարների հետ եւ քննարկել համահայկական նշանակություն ունեցող տարբեր հարցեր:
Իր ելույթում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ մեր բոլոր հաղթանակները համայն հայության հաղթանակներն են, որովհետեւ դրանք կերտվել են միասնաբար: <<Մենք բազմիցս ապացուցել ենք, որ երբ միասին ենք, կարող ենք լուծել ցանկացած խնդիր, հաղթահարել ցանկացած դժվարություն: Մեր միասնությունը ինչպես Հայրենիքի զարգացման ու զորացման, այնպես էլ Սփյուռքի հարատեւման, նրա ազգային ինքնության պահպանման հիմնական գրավականներից է: Այս ամենի մեջ կարեւորագույն դերակատարություն ունի Մայր Հայաստանը, որը մեր եռամիասնության կորիզն է, այն առանցքը, որն իր շուրջն է համախմբում համայն հայությանը>>,- ընդգծել է Նախագահ Սահակյանը:
Հանդիպման ժամանակ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանին է հանձնել Տիգրան Մեծի շքանշան՝ Արցախի պետականության կայացման եւ ամրապնդման, համազգային նշանակության կարեւորագույն խնդիրների լուծման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի եւ անմնացորդ նվիրումի համար:

Bako Sahakyan together with President Serzh Sargsyan of the Republic of Armenia met with heads of a number of structures functioning in the Diaspora
• 21-09-2016 14:49:13   | Armenia  |  Press release
On 21 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan together with President Serzh Sargsyan of the Republic of Armenia met with heads of a number of structures functioning in the Diaspora and discussed various issues of pan-Armenian significance.
In his speech President Sahakyan noted that all our victories are the victories of all Armenians as they have been carved with joint efforts. “We have proved many times that if we are united, we are able to solve any issue, overcome any difficulty. Our unity is among the main guarantees of both the development and strengthening the Motherland, the tenacity of the Diaspora, maintenance of its national identity. Mother Armenia has its significant role in all of these, it is the nucleus of our Trinity, the orbit that unites the whole Armenian people worldwide", underlined Bako Sahakyan.
During the meeting President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan handed in the "Tigran Mets" order to Artsakh Republic President Bako Sahakyan for selfless devotion and substantial contribution to the formation and strengthening of Artsakh statehood and solution of the issues of nationwide significance.