Հայաստանի և Սինգապուրի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպումը. տեսանյութ
Սեպտեմբերի 21-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 71-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցող ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Սինգապուրի ԱԳ նախարար Վիվիան Բալակրիշնանին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ արվեց երկկողմ հարաբերությունների առավել զարգացման նպատակով ձեռնարկվելիք քայլերին, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման, առևտրատնտեսական համագործակցության խթանման, միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցության սերտացմանն առնչվող հարցերին:
Նախարարները մտքեր փոխանակեցին արդի միջազգային և տարածաշրջանային հիմնախնդիրների շուրջ։
Էդվարդ Նալբանդյանը Սինգապուրի իր գործընկերոջը ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակը:

• 22-09-2016 14:39:07   |   |  Пресс-релизы
21-го сентября участвующий в работах 71-ой сессии Генассамблеи ООН и.о. министра иностранных дел Эдвард Налбандян встретился с министром иностранных дел Сингапура Вивианом Балакришнаном.
В ходе встречи стороны обратились к шагам, которые будут предприняты с целью еще большего развития двусторонних отношений, а также вопросам, касающимся расширения договорно-правового поля, стимулирования торгово-экономического сотрудничества, взаимодействия в рамках международных организаций.
Министры обменялись мнениями вокруг насущных региональных и международных вопросов.
Эдвард Налбандян представил своему сингапурскому коллеге нынешнее состояние процесса по мирному урегулированию карабахского вопроса.