Թուրքիայում ռազմական ավտոբուս է պայթեցվել. կա տասը զոհ
Թուրքիայի հարավ-արևելյան հատվածում ռազմական ավտոբուսի պայթյունի արդյունքում զոհվել է անվտանգության 10 աշխատակից, ևս 8-ը` ստացել են մարմնական վնասվածքներ: korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` պայթյունը տեղի է ունեցել քրդաբնակ Դերիք և Քիզիլթեփ քաղաքների միջև գործող մայրուղու վրա:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` կատարվածի պատասխանատվությունն առայժմ ոչ ոք չի ստանձնել, սակայն իշխանությունները մեղադրում են երկրում արգելված Քրդական բանվորական կուսակցությանը, որի անդամները նախկինում ընդունել էին նման հարձակումների պատասխանատվությունը:
Նշվում է, որ սեպտեմբերի 12-ին ականապատ ավտոմեքենան պայթել էր Թուրքիայի արևելքում գտնվող Վան նահանգի վարչական շենքի մոտակայքում:

В Турции взорвали автобус с военными: десять погибших
В юго-восточной части Турции в результате взрыва военного автобуса в погибли 10 сотрудников служб безопасности. Еще восемь получили ранения, сообщает Радио Свобода.
Взрыв произошел на трассе между городами Дерык и Кызылтепе в населенном преимущественно курдами районе.
Пока никто не взял на себя ответственность, но власти обвиняют запрещенную Рабочую партию Курдистана, члены которой в прошлом признавали организацию схожих атак.
Напомним, 12 сентября заминированный автомобиль взорвался в двухстах метрах от здания администрации провинции Ван на востоке Турции.