Լայպցիգի ոստիկանությունը ձերբակալել է ահաբեկչության մեջ կասկածվող սիրիացուն
Նախորդ գիշեր Գերմանիայի Սակսոնիա դաշնային գոտու ոստիկանությունը ձերբակալել է սիրիացի Ջաբեր Ալբակրային, ով կասկածվում է ահաբկեչական գործողություններ կազմակերպելու և իրավապահ մարմիններից թաքնվելու մեջ:
Interfax-ի փոխանցմամբ, 22-ամյա սիրիացուն մեղադրում են Հեմնիցե քաղաքում ահաբեկչական գործողություն նախաձեռնելու մեջ, ինչի համար հիմք է հանդիսացել նրա տան մոտակայքում հայտնաբերված պայթուցիկ սարքը:
Հավելենք, որ նույն գործով Լայպցիգի ոստիկանությունը շաբաթ օրը ձերբակալել էր երեք կասկածյալի, որոնցից երկուսին կիրակի բաց են թողել:

Полиция Лейпцига задержала подозреваемого в терроризме сирийца
Полиция федеральной земли Саксония в ночь на понедельник задержала сирийца Джабера Альбакра, подозреваемого в терроризме и скрывавшегося от правоохранительных органов в Лейпциге.
22-летний Альбакр подозревается в подготовке теракта в городе Хемнице. В минувшую субботу в ходе спецоперации полиция обнаружила в его доме следы взрывчатки, сообщила Die Welt.
В субботу по делу о подготовке взрыва были задержаны трое человек, двоих из них отпустили в воскресенье. В тот же день вечером полиция задержала знакомого одного из подозреваемых.