Էրդողանը Գերմանիան անվանել է ահաբեկիչների համար կարևոր ապաստարան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թաիբ Էրդողանը Գերմանիան անվանել է ահաբեկիչների ապաստարան և սպառնացել Բեռլինին պատմության դատաստանով:
korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` թուրք առաջնորդը, մասնավորապես, դժգոհություն է արտահայտել այն բանի հետ կապված, որ Գերմանիան մինչ օրս Թուրքիային չի արտահանձնել Ֆեթուլլահ Գյուլենի կողմնակիցներին:
Էրդողանը նաև հայտարարել է, որ Գերմանիան իր տարածքում թաքցնում է «Քրդական բանվորական կուսակցության» զինյալներին, որը Թուրքիայում ճանաչված է որպես ահաբեկչական կազմակերպություն: «Մենք Գերմանիայից ոչ մի սպասլիք չունենք, սակայն դուք կդատվեք պատմության կողմից ահաբեկիչներին աջակցելու համար: Գերմանիան դարձել է ահաբեկիչների համար կարևոր ապաստարան»,- ասաել է նա:

Эрдоган назвал Германию убежищем для террористов
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган назвал Германию прибежищем для террористов и пригрозил Берлину судом истории, сообщает Reuters.
Турецкий лидер, в частности, выразил недовольство тем, что Германия до сих пор не выдала Турции сторонников Фетхуллаха Гюлена, которого Анкара обвиняет в организации госпереворота.
Эрдоган также заявил, что Германия прячет на своей территории боевиков Рабочей партии Курдистана, которая в Турции признана террористической организацией: "У нас нет никаких ожиданий от Германии, но вы будете судимы историей за пособничество терроризму ... Германия стала важным убежищем для террористов".