Բաց դռների օր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հերթական Բաց դռների օրվա հյուրերն էին Երևանի պետական համալսարանի Աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի «Սերվիս» բաժնի 30 ուսանող:
Ուսանողների հանդիպումը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ կազմակերպվել էր համալսարանի նախաձեռնությամբ՝ հաշվի առնելով ուսանողների ցանկությունը՝ ծանոթանալ ընկերության գործունեությանը, կորպորատիվ կառավարման մշակույթին, կառուցվածքին և որակի կառավարման առանձնահատկություններին:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ծառայություններ մատուցող ընկերություն է, նույնչափ, որչափ և ՏՀՏ ընկերություն: Ընկերությունը կարող է ունենալ կատարյալ գործառնական համակարգեր, այդ թվում՝ ամենաառաջադեմ տեխնոլոգիա, ենթակառուցվածք, բարձր արդյունավետություն, լավագույն կադրեր, բայց թերանալ բաժանորդների սպասարկման հարցում: Բաժանորդների սպասարկումը ժամանակակից աշխարհում կիրառական գիտակարգ է կարծես դարձել: Այն մրցակցային առավելություն ապահովելու առանցքային միջոց է: Բաժանորդների սպասարկման սկզբունքները գրեթե նույնն են բոլոր ոլորտներում և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը պատրաստ է ձեզ հետ կիսելու իր գիտելիքը, քանի որ դուք եք ապագայում Հայաստանում տուրիզմի զարգացման և  միջազգային մակարդակում երկիրը բնական և մշակութային դիտարժան ուղղություններից մեկը դարձնելու համար պատասխանատուն»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

Open Doors Day at VivaCell-MTS
Yet another Open Doors day was organized at VivaCell-MTS. This time it hosted 30 students of the Services department at the School of Geography and Geology, Yerevan State University.
The students’ meeting with the General Manager of VivaCell-MTS was organized upon the initiative of the university as the students expressed willingness to familiarize with the Company’s activities, culture of corporate management, as well as the specifics of structural and quality management.
“VivaCell-MTS is a servicing company in as much as it is an ICT company. Company can have the best operational systems including cutting-edge technology, infrastructure, productivity, human resources, the best competence, and yet lag behind in terms of customer care. Customer care is a sort of applied science in nowadays world. It’s a key driver of competitive advantage. The principles of customer care are almost the same for different spheres, and VivaCell-MTS is ready to share its knowledge with you, the future key responsible for developing tourism in Armenia and making the country one of the centers of natural and cultural sight-seeing internationally,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.