Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքում ԱԺ-ի պատգամավորի լրացուցիչ<br /> ընտրությունների նախնական արդյունքներով հաղթել է Արա Սիմոնյանը<br />
Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքում ԱԺ-ի պատգամավորի լրացուցիչ
ընտրությունների նախնական արդյունքներով հաղթել է Արա Սիմոնյանը
• 11-01-2010 11:54:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքում ՀՀ Ազգային Ժողովի պատգամավորի մեծամասնական ընտրակարգով հունվարի 10-ին անցկացված լրացուցիչ ընտրությունների նախնական արդյունքներով հաղթել է «Ազգային Միաբանություն» կուսակցության անդամ Արա Սիմոնյանը: Նրա օգտին քվեարկել է 7 622 ընտրող: Մյուս երկու թեկնածուները` անկուսակցական, «Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը եւ Հայաստանի Մարքսիստական կուսակցության նախագահ Դավիթ Հակոբյանը, համապատասխանաբար ստացել են 5 023 եւ 299 քվեներ: Ըստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած տվյալների, ընտրատարածքի ընտրողների 55 851 ընդհանուր թվից քվեարկությանը մասնակցել են 13 380-ը: 438 քվեաթերթիկ ճանաչվել է անվավեր: Անճշտությունների չափը 8 է: Հիշեցնենք, որ թիվ 10 ընտրատարածքից 2007թ.-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրված Խաչատուր Սուքիասյանի պատգամավորական լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցվել են` հրաժարականի մասին դիմումի հիման վրա:

According to preliminary results, Ara Simonian wins NA<br /> deputy's by-elections at Yerevan electoral district N 10<br />
According to preliminary results, Ara Simonian wins NA
deputy's by-elections at Yerevan electoral district N 10
• 11-01-2010 11:54:00   | Armenia  |  Politics
YEREVAN, JANUARY 11, NOYAN TAPAN. According to the preliminary results, National Unity party member Ara Simonian won NA deputy's by-elections by majority system held on January 10 at Yerevan electoral district N 10. 7 622 voters voted for him. The other two candidates, non-partisan, Haykakan Zhamanak newspaper's editor-in-chief Nikol Pashinian and Chairman of the Marxist Party of Armenia David Hakobian received 5 023 and 299 votes, respectively. According to the data published by the Central Electoral Commission, 13 380 of the total number of electoral district's 55 851 voters took part in the voting. 438 ballot-papers were invalidated. The number of inaccuracies is 8. It should be mentioned that the deputy powers of Khachatur Sukiasian elected in the 2007 parliamentary elections from electoral district N 10 were stopped ahead of the schedule on the basis of his application on resignation.