Սիրիական կառավարական ուժերը վերահսկողություն են սահմանել Հին Հալեպի ամբողջ կենտրոնական շրջանի վրա
Interfax-ի փոխանցմամբ` լրագրողներին նման տեղեկատվության մասին հայտնել են քաղաքում գտնվող ակտիվիստները:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` զինյալները քաղաքի այդ հատվածը վերահսկողության տակ են պահել շուրջ չորս տարի: Սիրիական զորքերը և դաշնակիցները կարողացել են այդ շրջանը հետ վերցնել վերջին օրերի ընթացքում:
Իր հերթին Associated Press-ը հղում կատարելով սիրիական բանակին` հաղորդել է, որ կառավարական ուժերի և նրանց դաշնակիցների վերահսկողության տակ է այժմ գտնվում արևելյան Հալեպի գրեթե երեք չորրորդ հատվածը: Նման հաջողության հնարավոր է դարձել հասնել երկու շաբաթից քիչ ժամանակահատվածում, երբ ակտիվ հարձակումներ են տեղի ունեցել:

• 07-12-2016 12:49:39   | Сирия  |  Общество
Сирийские правительственные войска взяли под контроль весь центральный район Старого Алеппо, сообщают в среду арабские СМИ.
Такую информацию журналистам подтвердили находящие в городе активисты.
Боевики удерживали эту часть города в течение четырех лет. Сирийские войска и союзники смогли отбить эти районы за последние сутки.
В свою очередь Associated Press со ссылкой на сирийскую армию сообщает, что под контролем правительственных сил и их союзников уже почти три четверти Восточного Алеппо. Таких успехов удалось добиться менее чем за две недели активной фазы наступления.
AP приводит слова источника внутри осажденного города, который констатирует, что так называемые повстанцы практически полностью деморализованы.