Հերթական բաց դասը՝ բուհերի հետ համագործակցության շրջանակներում
Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի կառավարման և սպասարկման մշակույթը, շարունակաբար կատարելագործվող ծառայություններն ու ներկայացվող նորարարությունները մնում են ուսանողության ուշադրության կենտրոնում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակում հերթական բաց դասը կազմակերպվել է ԵՊՀ Աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի «Սերվիս» մասնագիտության ուսանողների համար:
Ծառայությունների մատուցման ոլորտում մասնագիտացող ուսանողները ծանոթացել են ընկերության բիզնես-կառավարման մոդելին, բջջային կապի տեխնոլոգիաների հիմունքներին և արժեհամակարգին:
«Բիզնեսում հաջողության հասնելու համար կարևոր են և՛ նոր գաղափարներով հանդես գալը, և՛ մարքեթինգային ճկուն լուծումներ առաջարկելը, և՛ ճիշտ հաշվարկը, վերլուծություններն ու կանխատեսումները: Իսկ այդ ամենը հանրագումարի բերող գործիքն սպասարկման քաղաքակիրթ մշակույթն է: Մրցակցային մեր առավելությունն այդ ամենի հանրագումարի արդյունք է», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ընկերության գլխամասային գրասենյակում կազմակերպվել է շրջայց: Ուսանողները եղել են զանգերի և սպասարկման կենտրոններում: Գլխավոր տնօրենի հետ նրանց հանդիպումն ավարտվել է հարց ու պատասխանով: Բուհերի հետ համագործակցության շրջանակում նման միջոցառումների կազմակերպումը կարևոր է փորձի փոխանակման տեսանկյունից:

Yet another Open Doors Day in the frame of cooperation with universities
The culture of management and customer care, as well as the continuously improving services and innovations presented by Armenia’s leading telecommunications operator remain in the focus of students’ attention. Yet another open class was organized at the headquarters of VivaCell-MTS for the students of the Department of Services of the School of Geography and Geology, Yerevan State University.
The students specializing in the customer care familiarized themselves with the model of business administration of the Company, basics of mobile communication technologies and the system of values – the role of the responsible approach in success and achievements.
“Success in business requires new ideas, flexible marketing solutions, accurate calculations, analysis and forecasts at equal proportion. The tool embracing all the above is the culture of civilized customer care. Our competitive advantage is the sum total of it all,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
A tour was organized in the headquarters of the Company. The students visited call and service centers. Their meeting with the General Manager rounded up with a Q/A. Organization of similar events in the frame of cooperation with universities is valuable in terms of experience exchange.