Ռուս հավատացյալները Սիրիա կտանեն մարդասիրական օգնություն և ամանորյա նվերներ
Կիրակի Մոսկվայից Սիրիա է ուղևորվելու մարդասիրական առաքելություն, որի շրջանակներում պատերազմի ընթացքում իրենց ընտանիքների կերակրողներին կորցրած ռուս-սիրիական ընտանիքներին հասցվելու է մարդասիրական օգնություն և ամանորյա նվերներ:
tass-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտնում է  հասարակության հետ Եկեղեցու փոխհարաբերությունների սինոդալ բաժանմունքի մամլո ծառայությունը:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ` մարդասիրական բեռների մեջ մտնում են դեղամիջոցներ, երկար պահպանության մթերքներ, գրենական պիտույքներ, մանկական խաղալիքներ և նվերներ:
Ուղղափառ համայնքի պատվիրակությունն այցելելու է փախստականների ճամբարներ, մանկական հիվանդանոցներ և մանկատներ, ուղղափառ եկեղեցիներ և տաճարներ, Տարտուս, Լաթաքիա և այլ քաղաքներ:

Российские верующие отвезут в Сирию гуманитарную помощь и рождественские подарки
В Сирию из Москвы в воскресенье отправляется гуманитарная миссия, в рамках которой доставят гуманитарную помощь и детские рождественские подарки российско-сирийским семьям, потерявшим кормильцев в ходе войны, сообщает пресс-служба синодального Отдела по взаимоотношениям Церкви с обществом и СМИ.
В состав гуманитарного груза войдут медикаменты, продукты длительного хранения (крупы, сахар, соль, макароны, консервы, кондитерские изделия), письменные принадлежности, детские игрушки и подарки.
Делегация православной общественности посетит лагеря беженцев, детские больницы и приюты, медресе воспитанников, потерявших в ходе войны родителей, православные монастыри и храмы, города Тартус, Латакию и другие.