Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարին (տեսանյութ)
Մյունխենում աշխատանքային այցով գտնվող ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում ունեցավ Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիերի հետ։
Զրույցի ընթացքում Հայաստանի արտգործնախարարն ու ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարն անդրադարձան կազմակերպության գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցերի։
Հանդիպմանն անդրադարձ արվեց ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի գործունեությանն առնչվող հարցերին։
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, Էդվարդ Նալբանդյանը Լամբերտո Զանիերին ներկայացրեց նախօրեին Ադրբեջանի արտգործնախարարի ու համանախագահների հետ ունեցած հանդիպումը։ Երկուստեք կարևորվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ Վիեննայի և Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործումը։

Министр иностранных дел Армении встретился с Генеральным секретарем ОБСЕ
Находящийся с рабочим визитом в Мюнхене министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с Генеральным секретарем Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе Ламберто Заньером.
В ходе беседы министр иностранных дел Армении и Генеральный секретарь ОБСЕ коснулись ряда вопросов, касающихся деятельности организации.
В ходе встречи стороны коснулись вопросов, связанных с деятельностью ереванского бюро ОБСЕ.
Эдвард Налбандян представил Ламберто Заньеру состоявшуюся накануне встречу с министром иностранных дел Азербайджана и сопредседателями. Стороны подчеркнули важность осуществления договоренностей по карабахской проблеме, достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге.