Հունգարիայում արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում է<br /> ունեցել իր գործընկեր Պետեր Բալաշի հետ<br />
Հունգարիայում արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում է
ունեցել իր գործընկեր Պետեր Բալաշի հետ
• 10-11-2009 16:44:00   | Հունգարիա  |  Քաղաքական
ԲՈՒԴԱՊԵՇՏ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հունգարիա պետական այցով ժամանած Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին ուղեկցող պատվիրակության կազմում գտնվող ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը նոյեմբերի 9-ին հանդիպում է ունեցել իր հունգարացի գործընկեր Պետեր Բալաշի հետ: Ըստ ՀՀ ԱԳՆ Մամուլի եւ տեղեկատվության վարչության հաղորդագրության, Է.Նալբանդյանն ու Պ.Բալաշը մտքեր են փոխանակել երկկողմ փոխգործակցության մի շարք ոլորտներին վերաբերող հարցերի շուրջ, քննարկել ԵՄ-ում ընթացող գործընթացները եւ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի վերջին զարգացումները:

Министр иностранных дел Армении Эдуард Налбандян встретился<br /> в Венгрии со своим коллегой Петером Балашем<br />
Министр иностранных дел Армении Эдуард Налбандян встретился
в Венгрии со своим коллегой Петером Балашем
• 10-11-2009 16:44:00   |   |  Политика
БУДАПЕШТ, 10 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. Находящийся в составе сопоровождающей прибывшего в Венгрию с государственным визитом президента РА Сержа Саргсяна делегации министр иностранных дел Армении Эдуард Налбандян 9 ноября встретился со своим венгерским коллегой Петером Балашем. По сообщению пресс-службы МИД РА, Эдуард Налбандян и Петер Балаш обменялись мнениями по ряду вопросов, касающихся двустороннего сотрудничества в разных сферах, обсудили протекающие в ЕС процессы и последние события в южнокавказском регионе.