Մանչեստրում տեղի ունեցած ահաբեկչությունից հետո հոսպիտալացված 20 տուժածի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր
• 24-05-2017 13:52:04   | Մեծ Բրիտանիա  |  Հասարակություն
Մանչեստրի մարզադաշտում տեղի ունեցած ահաբեկչությունից հետո հոսպիտալացված շուրջ 20 հոգին գտնվում են ծայրահեղ  ծանր վիճակում: tass-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդել է Մեծ Մանչեստր կոմսության առողջապահական և սոցիալական ապահովության վարչության ղեկավարը:
Նրա խոսքերով՝ ավելացել է նաև տուժածների թիվը, որոնց բժշկական օգնություն է անհրաժեշտ եղել: Տուժածների թիվը 59-ից հասել է 64-ի:
Աղբյուրի տվյալներով՝ վերոնշյալ վիճակագրության փոփոխությունը պայմանավորված է նրանով, որ տուժածներից ոմանք ինքնուրույն են հասել հիվանդանոց:
Նշվում է, որ պայթյունը <Մանչեստր-արենա>-ում որոտացել է տեղական ժամանակով մոտավորապես 22:35-ին այն բանից հետո, երբ ավարտվել է ամերիկացի փոփ-երգչուհի Արիանա Գրանդեի համերգը:

СМИ: около 20 человек находятся в критическом состоянии после теракта в Манчестере
Около 20 человек, госпитализированных после теракта на стадионе в Манчестере, находятся в критическом состоянии.
Об этом, как сообщает телеканал Sky News заявил руководитель управления здравоохранения и социального обеспечения графства Большой Манчестер.
По его словам, увеличилось также число пострадавших, которым потребовалась помощь медиков, - с 59 до 64 человек. Как отмечает телеканал, изменение статистики связано с теми, кто смог самостоятельно добраться до госпиталей.
Взрыв на крытом стадионе "Манчестер-арена" прогремел примерно в 22:35 по местному времени в понедельник (в 00:35 мск во вторник), сразу после завершения выступления американской поп-певицы Арианы Гранде. Взрывное устройство сработало за пределами концертного зала - в фойе. По последним данным, жертвами взрыва стали 22 человека. Произошедшее квалифицировано как теракт, а его исполнителем , по данным полиции, стал 22-летний смертник Салман Абеди.