ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ Բաժանորդների աջակցման զանգերի կենտրոնն արդիականացվել է
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Բաժանորդների աջակցման զանգերի կենտրոնը, որը հայտնի է նաև որպես «111» թեժ գիծ ծառայություն, արդիականացվել և համալրվել է նորագույն տեխնոլոգիական լուծումներով: Արդյունքում առավել հարմարավետ պայմաններ են ստեղծվել աշխատակիցների արդյունավետ աշխատանքն ու հանգիստը կազմակերպելու համար:
Վերանորոգված, ավելի ընդարձակ տարածքով կենտրոնն ապահովվել է LED լուսավորման ընդհանուր և անհատական՝ ինքնակառավարվող համակարգերով, ինչի շնորհիվ կենտրոնի աշխատակիցներից յուրաքանչյուրը կարող է լուսավորության ցանկալի մակարդակ ապահովել կոնկրետ իր համար նախատեսված աշխատանքային տարածքում: Ներդրվել է օդորակման նոր համակարգ: Նորարարական լուծումներ են կիրառվել Զանգերի կենտրոնի տարածքում ձայնամեկուսացում ապահովելու համար:
«Բաժանորդների Աջակցման Զանգերի կենտրոնի վերազինման նպատակը բաժանորդների սպասարկման որակի բարձրացումն է, որի հիմնական տարրերն են կենտրոնի տեխնոլոգիական բարելավումը, ավելի շատ աշխատակիցներ տեղակայելու հնարավորությունն ու Զանգերի կենտրոնի գործակալների համար առավել հարմարավետ պայմանների ստեղծումը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը երբեք չի բավարարվում գործող համակարգերի աշխատանքով, այլ ձգտում է դրանց անընդհատ կատարելագործմանը: Նորարարությունների կիրառումը շարունակական գործընթաց է և վերաբերում է ընկերության բոլոր ստորաբաժանումներին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ավելի քան տասնմեկամյա գործունեության  և մրցակցային առավելության հիմքում այս մոտեցումն է», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Բաժանորդների Աջակցման Զանգերի կենտրոնն ընկերության առանցքային ստորաբաժանումներից է, որի նպատակը բաժանորդների հարցերին, խնդիրներին արագ արձագանքելն է, լուծումներ տալը, ծառայությունների վերաբերյալ տեղեկացնելը, իսկ անհրաժեշտության դեպքում նաև՝ տեխնիկական աջակցություն ցուցաբերելը՝ ներառյալ նեղ մասնագետի ուղևորումը կոնկրետ հասցեով՝ տարեց կամ տեղաշարժման հետ կապված խնդիրներ ունեցող մարդկանց անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերելու նպատակով: 2017 թվականի հունվարից մինչև մայիս ամիսը ներառյալ,  Բաժանորդների աջակցման զանգերի կենտրոնն սպասարկել է 1,573,961 զանգ, էլեկտրոնային 5521 նամակ, առցանց 5871 հարցում և  գրավոր 502 դիմում:
Վերանորոգված աշխատավայրում, համակարգչային նորագույն տեխնիկայից օգտվելով, բաժանորդներին միաժամանակ կարող է սպասարկել ավելի շատ աշխատակից, քան նախկինում:՝ Հաշվի առնելով աշխատանքային ծանրաբեռնված ժամանակացույցը՝   մասնագետների համար ստեղծվել են հանգստի անհրաժեշտ պայմաններ. լիարժեք կահավորված հանգստի սենյակ և խոհանոց: Բաժանորդների աջակցման զանգերի կենտրոնն իր պայմաններով  հարմարեցված է նաև հատուկ կարիքներ ունեցող աշխատակիցների տեղաշարժման համար:
Բաժանորդների բարձրակարգ սպարասարկմանն ու անհրաժեշտ տեղեկատվությանն ուղղված՝ զանգերի կենտրոնի բարելավման գործընթացը շարունակական է լինելու:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Բաժանորդների աջակցման արդիականացված զանգերի կենտրոնը, արդեն իսկ ունենալով համապատասխան փորձ, պատրաստ է վճարովի հիմունքներով բաժանորդային հեռահար սպասարկում իրականացնել նաև փոքր, միջին և խոշոր ընկերությունների համար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի զանգերի կենտրոնում իրականացված նորամուծությունների մասին, նախքան դրա պաշտոնական բացումը, առաջինը հաճելիորեն տեղեկացել են Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի օգտատերերը, որոնք հետևում են ընկերության ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջին (https://www.facebook.com/MTSArmenia/): Զանգերի կենտրոնն ուղիղ եթերի միջոցով նրանց ներկայացրել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը՝ Facebook Live («Ֆեյսբուք լայվ») համակարգի միջոցով, և ծանոթացել նրանց կողմից բարձրացված հարցերին:
Ի դեպ՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդների աջակցման զանգերի կենտրոնի աշխատակիցները չեն կրում աշխատանքային համազգեստ՝ ի տարբերություն սպասարկման կենտրոններում աշխատող անձնակազմի: Աշխատակիցների նկատմամբ այս մոտեցումով ընկերությունը հոգացել է վերջիններիս հարմարավետության մասին՝ ելնելով հերթափոխի վրա հիմնված աշխատանքային ծանրաբեռնված ժամանակացույցից և այն հանգամանքից, որ շփումը բաժանորդների հետ չի իրականացվում առերես:

• 21-07-2017 17:12:53   | Armenia  |  Organizations
VivaCell-MTS Customer Support Contact Center, also known as the “111” service, has been modernized and replenished with new technological solutions. A most comfortable work environment has been created to increase the quality of the work and leisure of Customer Support Contact Center employees.
General and individual automatic LED lighting systems have been installed in the renovated and expanded Customer Support Contact Center that allows the employees to adjust the level of lighting on their desks according to their individual preferences. A new air conditioning system has been installed. Innovative solutions have been applied to provide full acoustic insulation of the Customer Support Contact Center interior.
“The technological upgrade of the Customer Support Contact Center is aimed at boosting the customer service quality, increasing the capacity of the office to house more employees and creating a more comfortable work environment for the staff. VivaCell-MTS continuously works on upgrading its operational systems. Being on the forefront of technology requires constant efforts from on all sections of the Company. This commitment lies at the heart of VivaCell-MTS success and competitive advantage for over 11 years,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
The Customer Support Contact Center is one of the key units of the Company carrying out a number of functions: promptly responding to customers’ inquiries and complaints, informing about the services and products rendered by the Company, giving technical advice, and, if necessary, making house calls for the elderly subscribers and subscribers with disabilities. In 2017, from January until May, Customer Support Contact Center handled 1,573,961 customer calls, 5521 electronic letters, 5871 online chat sessions and 502 written applications.
The renovated Customer Support Contact Center, equipped with state-of-the-art devices, now houses more operators than before. Taking into account the busy working schedule of the employees, comfortable conditions have been created for their leisure time: the lounge room and the kitchen have been renovated and refurnished. The Customer Support Contact Center is also adjusted to the needs of employees with disabilities.
The modernization process of the Contact Center, aimed at ensuring high service quality and increasing the capacity to provide necessary information to the subscribers, will be continued.
VivaCell-MTS modernized Customer Support Contact Center, previously having the experience, is ready to provide paid distant customer services to small, medium-sized and large enterprises (commercial insourcing).
The first who have been exposed to the innovations introduced at VivaCell-MTS Contact Center were Facebook fans following the official business page of the company (https://www.facebook.com/MTSArmenia/). They learned about the Call Center before its official opening and presented their questions to the Company in direct transmission mode, during Facebook Live session by VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
By the way, employees of VivaCell-MTS Customer Support Contact Center, unlike Service Center employees, are not obliged to wear a uniform. Through this kind of approach towards its employees, the Company takes care of their comfort and preferences, by taking into account their heavy shift-based working schedule and the fact that communication with customers is over the phone.