Նախագահ Բակո Սահակյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 28-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետի մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է շրջանների եւ մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սոցիալ-տնտեսական հարցերի լուծմանը, հանրապետությունում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքների, ինչպես նաեւ կապիտալ շինարարության ընթացքին:
Երկրի ղեկավարը խորհրդակցության մասնակիցներին հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերին պատշաճ եւ համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ:

• 28-03-2018 18:09:14   |   |  Press release
On 28 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan convoked a working consultation with the participation of heads of republic’s regional administrations and mayor of Stepanakert.
A wide spectrum of issues relating to the development programs of the regions and the capital were on the discussion agenda.
Particular attention was paid to the solution of socio-economic issues, the course of agricultural works, as well as capital construction activities conducted in the republic.
The Head of the State instructed the participants of the meeting to give a proper and coordinated solution to the discussed issues.