Նախագահ Բակո Սահակյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 28-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետի մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է շրջանների եւ մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սոցիալ-տնտեսական հարցերի լուծմանը, հանրապետությունում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքների, ինչպես նաեւ կապիտալ շինարարության ընթացքին:
Երկրի ղեկավարը խորհրդակցության մասնակիցներին հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերին պատշաճ եւ համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ:

Бако Саакян провел рабочее совещание
28 марта Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание с участием руководителей райадминистраций республики и мэра Степанакерта.
В ходе совещания был обсужден широкий круг вопросов, касающихся программ по развитию районов и столицы.
Особое внимание было уделено решению социально-экономических вопросов, ходу сельскохозяйственных работ и капитального строительства в республике.
Глава государства дал участникам совещания поручения по надлежащему и комплексному решению обсужденных вопросов.