ԻՏՁՄ-ն ընդլայնում է իր գործունեության ոլորտը և այսուհետ կկոչվի Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն (ԱՏՁՄ)
• 25-06-2018 16:49:36   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ-UITE)՝ որպես Հայաստանի 80-ից ավելի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ընկերությունների խոշորագույն բիզնես ասոցիացիա, ընդլայնում է իր գործունեությունը՝ ներառելով առաջատար տեխնոլոգիաների ոլորտը:
Միությունը այժմ կկոչվի Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն (ԱՏՁՄ-UATE) :
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի հիմնախնդիրները մոտ 90%-ով համընկնում են առաջատար այլ ոլորտների խնդիրների հետ. ինչպես օրինակ՝ կրթության հիմնախնդիրներն ու կադրերի պատաստումը, «Հայաստանը՝ որպես բարձր տեխնոլոգիական երկիր» բրենդի առաջխաղացումը, ռազմարդյունաբերության ոլորտում բարձր տեխնոլոգիաների կիրառումը և այլն: Կարծում եմ, որ առաջատար տեխնոլոգիական ընկերությունների ընդգրկումը մեր ասոցիացիայի մեջ՝ կուժեղացնի մեր հնարավորությունները նշված խնդիրների համապարփակ լուծման համար», - նշում է ԱՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը :
Արդեն 18 տարի է՝ ինչ Միությունը իր անդամ ՏՏ ընկերությունների ջանքերի շնորհիվ Հայաստանում ներդրում է կատարել ի նպաստ ոլորտի զարգացմանը, շահերի պաշտպանմանը և գիտելիքի նկատմամբ արժեհամակարգի փոփոխմանը :
ԱՏՁՄ-ն, ընդլայնելով իր գործունեության ոլորտը, այժմ աշխատանքներ կուղղի նաև առաջատար տեխնոլոգիաների ոլորտի աջակցման համար և կընդունի անդամագրության հայտեր նշված ոլորտի ընկերությունների կողմից :

• 25-06-2018 16:49:36   | Armenia  |  Press release
As the largest business association of over 80 IT companies in Armenia, the Union of Information Technology Enterprises (UITE) is expanding its activities by including the field of advanced technologies.
The Union is now called as the Union of Advanced Technology Enterprises (UATE)
«The 90% of the main problems of the information technology sector matches those of other advanced sectors, such as  educational problems and workforce development issues, «Armenia as a leading high technology country» brand development, the use of high technology in Arms and defense indusrty, and so on.  We think, that by comprising the advanced technology companies in our association we will strengthen our chances for comprehensive solution of the problems», - Karen Vardanyan, the Executive director of UATE, stresses.
For over the past 18 years, the Union has been investing in the development of the industry, advocacy and change of value system in Armenia thanks to the efforts of its members from ICT sector.
Now by expanding its sphere of activity, the UATE will also work to support the advanced technology industry and accept membership applications by companies of advanced sectors.