Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի նախագահին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 20-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի Հանրապետության Նախագահ Անատոլի Բիբիլովին` Անկախության օրվա առթիվ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգարժա՛ն Անատոլի Իլյայի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Հարավային Օսիայի եղբայրական ժողովրդին` Անկախության օրվա կապակցությամբ:
1990 թվականի սեպտեմբերի 20-ը շրջադարձային եղավ Օսիայի հնագույն պատմության մեջ: Հարավային Օսիայի ժողովուրդն ընդունեց կարեւոր որոշում եւ հռչակեց իր հայրենիքի անկախությունը՝ պատրաստակամություն հայտնելով ինքնուրույն կանխորոշելու սեփական ճակատագիրը:
Այդ տարիների ընթացքում Հարավային Օսիայի Հանրապետությունն անցել է փշոտ, բայց փառահեղ ճանապարհ՝ բազում անգամներ ոտքի ելնելով հանուն իր անկախ պետականության, պատվի եւ արժանապատվության պաշտպանության:
Այսօր եղբայրական Հարավային Օսիան կայացած եւ դինամիկ զարգացող պետություն է, որը վստահորեն նայում է դեպի ապագան: Մենք անկեղծորեն ուրախ ենք մեր բարեկամ պետության բոլոր ձեռքբերումների եւ հաջողությունների համար:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ, հարգարժա՛ն Անատոլի Իլյայի, եւ մաղթում Ձեզ եւ Հարավային Օսիայի-Ալանիայի ողջ ժողովրդին խաղաղություն, երջանկություն, նոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ»:

Bako Sahakyan sent a congratulatory message to the President of South Ossetia
On 20 September President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of South Ossetia Anatoly Bibilov on the occasion of Independence Day. As the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informs, the message states:
"Honorable Anatoly Ilya,
On behalf of the people of Artsakh, the authorities and myself I cordially congratulate you and the brotherly people of South Ossetia on Independence Day.
September 20, 1990 was a turning point in the ancient history of Ossetia. The people of South Ossetia adopted an important decision and proclaimed the independence of their homeland, expressing willingness to predetermine their destiny independently.
During those years, the Republic of South Ossetia has passed a thorny but glorious way, standing up for the sake of protecting its independent statehood, honor and dignity.
Today, brotherly South Ossetia is a developed and dynamically developing state that is confidently looking at the future. We are sincerely happy for all the achievements and successes of our friendly state.
Once again, I congratulate you, dear Anatoly Ilya, and wish you and all the people of South Ossetia - Alania peace, happiness, new successes and achievements. "