Նոր նամականիշ՝ նվիրված «Եվրոպա 2018. Կամուրջներ» թեմային
2018 թվականի հոկտեմբերի 2-ին «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի Նոր տեխնոլոգիաների զարգացման և ուսուցման կենտրոնի շենքում մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Եվրոպա 2018. Կամուրջներ» թեմային:
Նամականիշը թողարկվել է Եվրոպայի փոստային օպերատորների ասոցիացիայի (ՓոստԵվրոպա) անդամ-երկրների «EUROPA» միջազգային համատեղ թողարկման շրջանակներում:
Նամականիշն ունի 350 ՀՀ դրամ անվանական արժեք: Այն տպագրված է Ֆրանսիայի “Cartor” տպագրատանը` 40 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է բնական կամուրջ, որը գտնվում է Հայաստանի Գեղարքունիքի մարզի Ծակքար գյուղում:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանը, Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ն.Գ. Պյոտր Սվիտալսկին, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

New postage stamp dedicated to the theme “Europa 2018. Bridges”
On October 2nd, 2018, a postage stamp dedicated to the theme “Europa 2018. Bridges” was cancelled and put into circulation in the premises of the New Technologies Development and Training Center of “HayPost” CJSC.
The stamp is issued within the frameworks of “EUROPA” international program of the Association of European Postal Operators (PostEurop).
The postage stamp with nominal values of 350 AMD is printed in “Cartor” printing house in France with the print-run of 40 000 pcs. The author of the stamp’s design is the designer of “HayPost” CJSC Vahagn Mkrtchyan.
The postage stamp depicts the natural bridge located in village Tsakkar of Gegharkunik Region of Armenia.
The postage stamp was cancelled by the RA Minister of Transport, Communication and Information Technologies Ashot Hakobyan, Ambassador, Head of the European Union Delegation to the Republic of Armenia H.E. Mr. Piotr Antoni Świtalski, Managing Director of “HayPost Trust Management” B.V. Juan Pablo Gechidjian, President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan.