«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի նոր նախագիծը. Ֆրանսիական հայտնի PAUL սրճարանների ցանցը գալիս է Հայաստան
• 10-12-2019 12:42:21   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Ֆրանսիական հայտնի PAUL («Փոլ») սրճարանների ցանցը, որը ներկայացված է աշխարհի 46 երկրներում, շուտով մուտք կգործի Հայաստան։ Ավելի քան երկու տարի տևած ինտենսիվ բանակցություններից հետո «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը ստորագրեց պայմանագիրը PAUL Interntional-ի ներկայացուցիչների հետ։ Պայմանագիրն ամրագրեց այն կարևոր լուրը, որ առաջիկա մի քանի տարում 5 PAUL կբացվի Հայաստանում, ինչը հնարավորության կտա մոտ 200 նոր աշխատատեղերի ստեղծման։
«PAUL-ը մեզ համար կարևոր նախագիծ է, որն, իհարկե, նոր որակ ու չափորոշիչ կբերի հայկական շուկա։ Առհասարակ, «Գալաքսի» ընկերությունների խմբում հյուրանոցային և ռեստորանային ոլորտը այն կարևոր ուղղություններից է, որտեղ մենք տարիներ շարունակ նորամուծություններ ենք բերում, փոփոխում ենք ոլորտի խաղի կանոնները, և PAUL-ը այդ առումով մեր հերթական ձեռքբերումն է։ 130 տարվա վաղեմություն ունեցող այս բրենդը մի ամբողջ փիլիսոփայություն է, որը սովորեցնում է փոքրիկ ուրախություններով կյանքը սիրելու ու վայելելու արվեստը՝ ֆրանսիական «arts de vivre»-ն», -նշել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, PAUL նախագծի ղեկավար Արտյոմ Խաչատրյանը։
PAUL-ը հիմնադրվել է դեռևս 1889 թվականին՝ հիմքում ունենալով ընտանեկան բիզնեսի լավագույն ավանդույթները։ Սկզբնապես գործելով որպես ֆրանսիական հացաբուլկեղենի խանութ, հետագայում այն ընդլայնվել է որպես խանութ, ապա սրճարան-ռեստորան։ Ներկայումս PAUL International-ը ղեկավարում են PAUL-ի հիմնադիր Ֆրանսիս Հոլդերի 4-րդ և 5-րդ սերունդները, ովքեր անձամբ հետևում են ողջ գործընթացին. հացահատիկի ընտրությունից մինչև հաճախորդների մատուցում։
«Անհամբեր սպասում ենք PAUL-ի ժամանմանը Հայաստան»,-ասել է  ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը, միանալով այս կարևոր հայտարարությանը։
Կարևոր է ընդգծել, որ PAUL-ը հասանելի բրենդ է և գնային քաղաքականությունը կառուցված է այնպես, որ ֆրանսիական որակն ու ապրելակերպը մոտ լինի բոլորին ըստ ցանկության։
PAUL-ը «Գալաքսի» ընկերությունների կողմից հայտարարված երրորդ խոշոր միջազգային նախագիծն է 2019-ի համար։ Առաջինը տարեսկզբին էր, երբ «Գալաքսին» հայտարարեց Ինովացիայի և տեխնոլոգիաների պարկի կառուցման մասին, իսկ ահա երկրորդը ամռանն էր՝ Courtyard by Marriott հյուրանոցի և բնակարանային համալիրի նախագծի պաշտոնական մեկնարկը։
Նշենք, որ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը հիմնադրվել է 1999թ.-ին՝ Արամ, Գուրգեն և Արտյոմ Խաչատրյանների կողմից։ 20 տարվա գործունեւության արդյունքում «Գալաքսին» 30 հոգանոց թիմից կարողացել է դառնալ Հայաստանի թիվ մեկ գործատուն` մոտ 3000 բարձր վարձատրվող աշխատակիցներով և ավելի քան 800,000 բաժանորդների և հաճախորդների թվով։ Ներկայումս «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը ներկայացված է 3 երկրում՝ 10 ավելի ոլորտներում, իսկ «Գալաքսիի» պորտֆոլիում շարունակում է կարևոր դեր ունենալ սպասարկման ոլորտի առաջատարներ «Սանտաֆե» և «Պահեստ33» սրճարան-ռեստորաննները։

PAUL, the famous French café chain, is coming to Armenia: a new project by Galaxy Group of Companies
• 10-12-2019 12:42:21   | Armenia  |  Press release
PAUL, the famous French bakery & café brand is coming to Armenia soon. The famous bakery operates cafes in 46 countries around the world. The Galaxy Group of Companies signed an agreement with representatives of PAUL International after more than two years of intensive negotiations. The agreement stipulates that five PAUL cafes will open in Armenia in the next few years, which will create some 200 new jobs.
“PAUL is an important project for us; it will create new benchmarks and bring new quality into the Armenian market. The HoReCa sector is especially important for the Galaxy Group of Companies. For many years, we bring innovations, challenge the rules of the game in this industry, and PAUL is yet another achievement for us. This 130-years-old brand is an entire philosophy that teaches the French “arts de vivre”, the art and lifestyle of enjoying the life’s small pleasures,” said Artyom Khachatryan, the PAUL project leader and the cofounder of Galaxy Group of Companies.
Established in 1889 in Croix, in Northern France, the celebrated PAUL brand is built on a legacy of passion for excellence exemplified by traditional artisan production methods passed down over five generations, carefully selected fresh ingredients, polished presentation and unsurpassed quality. PAUL International is currently run by the 4th and 5th generation of descendants of Francis Holder, the company’s founder. They personally monitor the whole process from the selection of grains to customer service. PAUL is committed to ensuring its prices are accessible for all to enjoy a true taste of France every day.
«I look forward to PAUL’s arrival to Armenia» - said Jonathan Lacote, the Ambassador of France in Armenia joining this important announcement.
PAUL is the third large international project announced by Galaxy Group of Companies in 2019. The first project was launched in the beginning of the year, when Galaxy Group of Companies announced the construction of Innovation and Technologies Park. The second project was the official start of the Courtyard by Marriott hotel and apartment complex in the summer of 2019.
Galaxy Group of Companies was established in 1999 by Aram, Gurgen and Artyom Khachatryan. In the 20 years of operations, Galaxy managed to transform itself from a team of 30 people to the largest employer in Armenia, with about 3,000 highly paid staff members and more than 800,000 subscribers and customers. Galaxy Group of Companies is engaged in more than 10 sectors in 3 countries. Santa Fe and Pahest33 café-restaurants, which are the leaders in the service industry, continue to play an important role in Galaxy’s portfolio.