Հարավային Կալիֆոռնիայի համալսարանի «Թորնթըն» երաժշտական<br /> կրթօջախում սեպտեմբերին կվերսկսվեն հայկական երաժշտության դասերը<br />
Հարավային Կալիֆոռնիայի համալսարանի «Թորնթըն» երաժշտական
կրթօջախում սեպտեմբերին կվերսկսվեն հայկական երաժշտության դասերը
• 19-06-2009 21:00:00   | ԱՄՆ  |  Մշակույթ
ԼՈՍ ԱՆՋԵԼԵՍ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ - ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: Հարավային Կալիֆոռնիայի համալսարանի «Հայկական երաժշտական մշակույթ» առարկան դասավանդողների եւ համալսարանի «Հայկական երաժշտության բարեկամներ» խմբի ջանքերով այս տարվա սեպտեմբեր ամսից համալսարանի «Թորնթըն» երաժշտական կրթօջախում կվերսկսվեն հայկական երաժշտության դասերը: Ինչպես տեղեկացնում է «Ասպարեզ»-ը, երկու վարկանիշանոց «MuHL 403» կոչվող առարկան դասավանդելու է Հարավային Կալիֆոռնիայի համալսարանի պրոֆեսոր Լուսինա Աղբաբյան-Հաբըրթը: Դասընթացին կարող են հետեւել ոչ միայն ուսանողները: Թերթից տեղեկանում ենք նաեւ, որ Լոս Անջելեսի վեց վարժարանների 10-րդ եւ 11-րդ դասարանների աշակերտները մարտի 2-ին առիթ են ունեցել հայկական երաժշտություն ունկնդրել համալսարանի «Նյուման» սրահում` «Հայկական երաժշտության բարեկամներ»-ի նախաձեռնությամբ:

Armenian music lessons to resume in September at Thornton<br /> School of Music of University of Southern California<br />
Armenian music lessons to resume in September at Thornton
School of Music of University of Southern California
• 19-06-2009 21:00:00   | USA  |  Culture
LOS ANGELES, JUNE 19, NOYAN TAPAN - ARMENIANS TODAY. Thanks to efforts of the teachers of the subject "Armenian music tradition" of University of Southern California and "Armenian Music Friends" group of the same university, Armenian music lessons will resume at the university's Thornton School of Music in September of this year. According to Asparez, the subject will be taught by Prof. Lusina Aghbabian. The course is intended not only for students. The newpaper also reported that on the initiative of "Armenian Music Friends", 10th and 11th graders of six colleges in Los Angeles had an occasion to enjoy Armenian music at the Newman Hall of the university on March 2.