Ucom-ի աշխատակիցները պարգևատրվել են հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար
2021 թվականի օգոստոսի 9-ին Ucom-ի անվտանգության բաժնի ղեկավար Արամ Սարգսյանին շնորհվել է «Երախտագիտություն» մեդալը Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի կողմից։ Նման մեդալով պարգևատրվում են այն անձինք, ովքեր ծանրակշիռ ավանդ են ունեցել ԼՂՀ տնտեսության, գիտության, մշակույթի, սոցիալական ոլորտի վերականգնման և զարգացման գործում, նպաստել ԼՂՀ պաշտպանությանն ու միջազգային ճանաչմանը։
Ավելի ուշ՝ սույն թվականի սեպտեմբերի 2-ին, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանի կողմից Ucom-ի աշխատակից Ա․Սարգսյանն արժանացել է նաև «Համագործակցություն հանուն փրկության» մեդալի։
Ավելին, 2020 թվականի դեկտեմբերի 15-ին տվյալների կենտրոնների և ենթակառուցվածքների թիմի ավագ ինժեներ Կարեն Մելյանին ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատարի կողմից շնորհվել է շնորհակալագիր՝ հայրենիքի սահմանների պաշտպանության ընթացքում ցուցաբերած տոկունության, արիության և հայրենանվեր գործունեության համար։
«Ucom-ում մենք կարևորում ենք երկրին օգտակար լինելու ոչ միայն թիմային ջանքերը, այլև յուրաքանչյուր աշխատակցի անհատական ներդրումը։ Պատիվ է աշխատել այսպիսի նվիրյալների հետ, ովքեր իրենց անձնական օրինակով են ոգեշնչում բոլորիս անել առավելագույնը»,- նշել է Ucom ընկերության Մարդկային ռեսուրսների կառավարման և զարգացման գծով տնօրեն Վիկտորյա Բաղդասարյանը։

UCOM EMPLOYEES RECEIVED RECOGNITION FOR THEIR SERVICES TO THE HOMELAND
On August 9, 2021, the Head of Security Department at Ucom, Aram Sargsyan, has been awarded with the "Gratitude" medal by the President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan. People honored with that medal have significant contribution to the restoration and development of the economy, science, culture, and social sphere of NKR, as well as subserved the NKR defense and international recognition.
Later, on September 2, 2021, the Minister of Emergency Situations of the Republic of Armenia, Andranik Piloyan, bestowed A. Sargsyan the "Collaboration for Salvation" medal.
Moreover, on December 15, 2020, Karen Melyan, the Senior Engineer at the Data Centers and Infrastructure team at Ucom, was honored with the Certificate of Gratitude by the commander of the military unit N of the RA Ministry of Defense for his endurance, courage and patriotic activity during the defense of the homeland borders.
“At Ucom, we attach particular importance not only to the team efforts for the benefit of the country, but also to the individual contribution of each employee of the company. It is a great honor to work with such dedicated colleagues, who, by their personal example, inspire all of us to do the utmost and even more”, said Victoria Baghdasaryan, Director of Human Resources Management and Organizational Development at Ucom.