Գերմանիայի լավագույն բիզնես դպրոցը՝ Հայաստանում. համատեղ կրթական ծրագիր Մատենայի հետ
«Financial Times» հեղինակավոր պարբերականի վարկանիշավորմամբ Գերմանիայի լավագույն բիզնես դպրոցը՝ «ESMT Berlin»-ը, Հայաստանում հիմնադրված «Մատենա» միջազգային դպրոցի հետ համատեղ կրթական ծրագիր կիրականացնի բիզնես ոլորտի առաջնորդների և կառավարիչների համար։
«ESMT Berlin-Matena» միջազգային ծրագրի մեկնարկը կտրվի այս տարվա աշնանը, որին կկարողանան մասնակցել կառավարման և առաջնորդության կրթությամբ հետաքրքրվողները՝ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ աշխարհի տարբեր երկրներից:
«Առաջատար կրթական հաստատությունների հետ համագործակցելով՝ Մատենան հասանելի է դարձնում համաշխարհային կարգի բիզնես կրթությունը Հայաստանում: Մեր երկիրը կարող է և պետք է դառնա տարածաշրջանում լավագույն ուղղությունը՝ միջազգային բարձրակարգ կրթությամբ հետաքրքրվողների համար», - նշում է «Մատենա» միջազգային դպրոցի համահիմնադիր և տնօրեն Ռուբեն Հայրապետյանը:
Մատենան արդեն իրականացնում է միջազգային մի շարք կրթական ծրագրեր Հայաստանում՝ շարունակաբար ընդլայնելով առաջատար գործընկերների և փորձագետների ցանցը:

Лучшая бизнес-школа Германии заходит в Армению: совместная программа со школой «Матена»
По версии Financial Times №1 бизнес-школа в Германии, «ESMT Berlin», проведёт в Армении программу для бизнес-лидеров и менеджеров совместно с международной школой «Матена».
Международная программа «ESMT Berlin-Matena» будет запущена осенью этого года, и в ней смогут принять участие заинтересованные в обучении менеджменту и лидерству, как из Армении, так и из других стран мира.
«Сотрудничая с ведущими учебными заведениями, «Матена» делает бизнес-образование мирового уровня доступным в Армении. Наша страна может и должна стать лучшим местом в регионе для тех, кто заинтересован в международном качественном образовании», — говорит Рубен Айрапетян, соучредитель и Генеральный директор Международной школы «Матена».
«Матена» уже реализует ряд международных образовательных программ в Армении, постоянно расширяя сеть ведущих партнёров и экспертов.