Նախագահ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ ԳԱԱ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն  ընդունել է  Հայաստանի Հանրապետության գիտությունների ազգային ակադեմիայի պատվիրակությանը՝ նախագահ Աշոտ Սաղյանի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են Արցախում կրթության և գիտության զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը գոհունակություն է հայտնել Արցախի գիտական կենտրոնի հետ Հայաստանի բարձրագույն գիտական հաստատության ինստիտուտների արդյունավետ համագործակցության կապակցությամբ՝ ընդգծելով գիտակրթական առաջընթացի առանցքային դերը Արցախի Հանրապետության զարգացման և հզորացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Անահիտ Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

25-08-2022 12:21:56 | | Пресс-релизы
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял делегацию Национальной академии наук Республики Армения во главе с президентом Ашотом Сагяном.
Были обсуждены вопросы, связанные с развитием образования и науки в Арцахе.
Президент выразил удовлетворение уровнем эффективного сотрудничества высшего научного учреждения Армении с Арцахским научным центром, подчеркнув ключевую роль научно-образовательного прогресса в деле развития и усиления Республики Арцах.
Во встрече приняли участие министр образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Анаит Акопян, другие должностные лица.