Նախագահ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ ԳԱԱ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն  ընդունել է  Հայաստանի Հանրապետության գիտությունների ազգային ակադեմիայի պատվիրակությանը՝ նախագահ Աշոտ Սաղյանի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են Արցախում կրթության և գիտության զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը գոհունակություն է հայտնել Արցախի գիտական կենտրոնի հետ Հայաստանի բարձրագույն գիտական հաստատության ինստիտուտների արդյունավետ համագործակցության կապակցությամբ՝ ընդգծելով գիտակրթական առաջընթացի առանցքային դերը Արցախի Հանրապետության զարգացման և հզորացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Անահիտ Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

25-08-2022 12:21:56 | | Press release
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received the delegation of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia at the head of President Ashot Saghyan.
Issues relatd to the development of education and science in Artsakh were on the discussion agenda.
The President expressed his satisfaction with the effective cooperation of the institutes of the highest scientific institution of Armenia with the Artsakh Scientific Center, emphasizing the pivotal role of scientific and educational progress in the development and strengthening of the Artsakh Republic.
Artsakh Republic Minister of Education, Science and Sports Anahit Hakobyan and other officials partook in the meeting.