ԱՀ Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել ԱՀ նորաստեղծ հանրային խորհրդի կազմի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել ԱՀ նորաստեղծ հանրային խորհրդի կազմի հետ։
Երկրի ղեկավարը Հանրային խորհրդի անդամներին արդյունավետ աշխատանք է մաղթել՝ շեշտելով, որ այն պետք է առաջին հերթին ուղղված լինի պետական կառավարման համակարգի նկատմամբ հանրային վերահսկողության ուժեղացմանն ու հասարակություն- պետություն կապերի խորացմանը։
Հանդիպման ընթացքում հարցուպատասխանի ձևաչափով քննարկվել են Արցախի Հանրապետության շուրջ վերջին ռազմա-քաղաքական զարգացումները, ինչպես նաև սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին և ներքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։

• 21-10-2022 13:23:20   |   |  Пресс-релизы
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с членами новосозданного Общественного совета Республики Арцах.
Глава государства пожелал членам Общественного совета плодотворной работы, подчеркнув, что она в первую очередь должна быть направлена на усиление общественного контроля над системой государственного управления и углубление связей между обществом и государством.
В ходе встречи в формате вопросов и ответов были обсуждены последние развития военно-политической ситуации вокруг Республики Арцах, а также ряд вопросов, касающихся социально-экономической ситуации и внутренней политики.