Ծաղկաձորում առաջին անգամ կանցկացվի լեռնադահուկային սպորտի<br /> միջազգային օլիմպիական վարկանիշային մրցաշար<br />
Ծաղկաձորում առաջին անգամ կանցկացվի լեռնադահուկային սպորտի
միջազգային օլիմպիական վարկանիշային մրցաշար
• 16-01-2009 19:20:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հունվարի 17-20-ին Ծաղկաձորում առաջին անգամ կանցկացվի լեռնադահուկային սպորտի միջազգային օլիմպիական վարկանիշային մրցաշար, որին կմասնակցեն 10 երկրների 28 մարզիկներ: Ծրագրում ընդգրկված է 2 մրցաձեւ` հատուկ եւ հսկա ոլորավայրէջք: Հայաստանը որպես կազմակերպիչ երկիր կներկայացնի 2 թիմ: Մրցաշարը ներկայացուցչական է, քանզի Ծաղկաձոր են ժամանել 1-30 վարկանիշային գործակիցներ ունեցող 6 մարզիկներ: Մրցաշարի կազմկոմիտեն նախապատրաստական բոլոր աշխատանքներն արեն ավարտել է: Միջազգային չափանիշներին լիովին համապատասխանում են սահուղին, ճոպանուղին, կգործեն սննդի եւ բուժկետերը, մամուլի կենտրոնը:

В Цахкадзоре впервые состоится международный олимпийский<br /> рейтинговый чемпионат по горнолыжному спорту<br />
В Цахкадзоре впервые состоится международный олимпийский
рейтинговый чемпионат по горнолыжному спорту
• 16-01-2009 19:20:00   | Армения  |  Спорт
ЕРЕВАН, 16 ЯНВАРЯ, НОЯН ТАПАН. 17-20 января в Цахкадзоре впервые состоится международный олимпийский рейтинговый чемпионат по горнолыжному спорту, в котором примут участие 28 спортсменов из 10 стран. В программк два вида спорта специальный и гигантский слаломы. Армения, как организатор соревнований, представит две команды. Это довольно представительный турнир, поскольку в Цахкадзор прибыли в том числе 6 спортсменов, имеющие рейтинговые коэффициенты 1-30. Оргкомитет закончил всю подготовительную работу. Международным стандартам полностью соответствуют трасса, канатная дорога, объекты питания, медпомощи, пресс-центр.