• 16-01-2024 12:18:57   | Հայաստան  |  Գիտություն եւ տեխնոլոգիաներ
«Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի ներկայացուցչություն:  Kaspersky Security բիզնեսի համար, Kaspersky Small Office Security և Kaspersky Plus լուծումներն առավելագույն գնահատական են ստացել 2023-ի երրորդ եռամսյակում SE Labs ընկերության թեստավորման արդյունքներով։
«Կասպերսկի» ընկերությունը հայտնում է, որ բոլոր երեք պրոդուկտները բացարձակ արդյունավետություն են ցույց տվել փոստի և վեբի միջոցով տարածվող վնասաբեր ԾԱ-ի գրոհների դեմ և ստացել ամենաբարձր միավորները:
Թեստավորման ընթացքում օգտագործվել են չարագործների կողմից կիրառվող իրական մարտավարություններով, տեխնիկաներով և ընթացակարգերով սցենարներ։ «Կասպերսկի»- ի լուծումները ստացել են առավելագույն հնարավոր միավորներ Protection Accuracy և Legitimate Accuracy ցուցանիշներով: Դրանք հայտնաբերել և արգելափակել են բոլոր սպառնալիքները, որոնք կարող էին թափանցել թեստային համակարգ, ինչպես նաև ճշգրիտ դասակարգել են օրինական հավելվածներն ու URL հասցեները:
Արդյունքում՝ պաշտպանական պրոդուկտները հավաքել են առավելագույն միավորներ Total Accuracy Rating ընդհանուր ցուցանիշով՝ ցույց տալով 100% արդյունավետություն վնասաբեր ԾԱ-ի դեմ և զբաղեցնելով առաջին տեղերը «Խոշոր բիզնեսի պաշտպանություն» (Enterprise), «Փոքր բիզնեսի պաշտպանություն» (Small Business), «Առանձին օգտատերերի պաշտպանություն» (Home) անվանակարգերում: Լուծումներին շնորհվել է հնարավոր ամենաբարձր AAA վարկանիշը։
«Կասպերսկի»-ն կանոնավոր կերպով մասնակցում է SE Labs-ի եռամսյակային թեստերին: 2023-ի առաջին եռամսյակում ընկերության պրոդուկտները նույնպես ստացել են ամենաբարձր ամփոփիչ միավորները և ցույց տվել 100% արդյունավետություն, իսկ 2022-ին դրանք նման չորս թեստերից երեքում գրավել են առաջին տեղերը՝ ցույց տալով 100% պաշտպանական արդյունք, ստանալով Total Accuracy Rating-ի առավելագույն գնահատական և ամենաբարձր AAA ամփոփիչ վարկանիշը։
«Վնասաբեր ծրագրերի քանակն ամեն տարի աճում է, և այդ թվում մենք հայտնաբերում ենք գրոհներ, որոնց նախկինում չենք բախվել: Չարագործները մշտապես կատարելագործում են իրենց մեթոդները, ուստի ընկերություններն ու մասնավոր օգտատերերն ավելի ու ավելի հաճախ են ենթարկվում նոր գրոհների։ Մեր տեխնոլոգիաներն ու պրոդուկտները բարելավելու համար մենք ոչ միայն ուսումնասիրում ենք կիբեռսպառնալիքների լանդշաֆտը և վնասաբեր ԾԱ-ի նոր տեսակները, այլ նաև մասնակցում ենք անկախ թեստավորումների: Այդ կերպ մենք կարող ենք վստահ լինել, որ չարագործներից մեկ քայլ առաջ ենք և ապահովում ենք մեր հաճախորդների համապարփակ պաշտպանությունը: Մեր պրոդուկտները կանոնավոր կերպով մասնակցում են SE Labs-ի թեստավորումներին, և մենք ուրախ ենք կրկին ստանալ սպառնալիքների արդի տեսակների դեմ դրանց ամենաբարձր արդյունավետության հաստատումը»,- մեկնաբանում է «Կասպերսկի» ընկերության հակավիրուսային հետազոտությունների լաբորատորիայի ղեկավար Վլադիմիր Կուսկովը:
Ընդհանուր առմամբ, 2013-ից 2022-ին «Կասպերսկի»-ի պրոդուկտները մասնակցել են 827 անկախ թեստերի և ստուգատեսների, 587 անգամ զբաղեցրել են առաջին տեղերը և 685 անգամ ընդգրկվել լավագույն եռյակում:

16-01-2024 12:18:57 | Армения | Новости науки и технологии
Представительство «Лаборатории Касперского» в Армении. Решения Kaspersky Security для бизнеса, Kaspersky Small Office Security и Kaspersky Plus получили максимальную оценку по итогам теста компании SE Labs в третьем квартале 2023 года.
«Лаборатория Касперского» сообщает, что все три продукта показали абсолютную эффективность против атак вредоносного ПО, распространяемого через почту и веб, и получили наивысшие баллы.
В ходе тестирования использовались сценарии с реальными тактиками, техниками и процедурами, применяемыми злоумышленниками. Решения «Лаборатории Касперского» получили максимально возможное количество баллов по показателям Protection Accuracy и Legitimate Accuracy. Они обнаружили и заблокировали все угрозы, которые могли скомпрометировать тестовую систему, а также точно классифицировали легитимные приложения и URL-адреса.
В итоге защитные продукты набрали максимальное количество баллов по общему показателю Total Accuracy Rating, показав 100%-ную эффективность против вредоносного ПО и заняв первые места в категориях «Защита крупного бизнеса» (Enterprise), «Защита малого бизнеса» (Small Business), «Защита отдельных пользователей» (Home). Решениям был присвоен максимально возможный рейтинг — ААА.
«Лаборатория Касперского» регулярно участвует в ежеквартальных тестах SE Labs. В первом квартале 2023 года продукты компании также получили наивысшие итоговые баллы и показали 100%-ную эффективность, а в 2022 году они заняли первые места в трёх таких тестах из четырёх, показав 100%-ный результат защиты, получив максимальное значение Total Accuracy Rating и наивысший итоговый рейтинг ААА.
«Количество вредоносных программ растёт каждый год, и в том числе мы обнаруживаем атаки, с которыми не сталкивались ранее. Злоумышленники постоянно совершенствуют свои методы, поэтому компании и частные пользователи всё чаще подвергаются новым атакам. Чтобы улучшать наши технологии и продукты, мы не только исследуем ландшафт киберугроз и новые виды вредоносного ПО, но и участвуем в независимых тестированиях. Так мы можем быть уверены, что находимся на шаг впереди злоумышленников и обеспечиваем всестороннюю защиту наших клиентов. Наши продукты регулярно участвуют в тестированиях SE Labs, и мы рады вновь получить подтверждение их высочайшей эффективности против актуальных типов угроз», — комментирует Владимир Кусков, руководитель лаборатории антивирусных исследований «Лаборатории Касперского».
Всего с 2013 по 2022 год продукты «Лаборатории Касперского» участвовали в 827 независимых тестах и обзорах, 587 раз заняли первые места и 685 раз вошли в тройку лучших.