ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՈԼՈՐՏՆԵՐԻ ԸՆԴԼԱՅՆՄԱՄԲ ՊԱՅՄԱՆԱՎՈՐՎԱԾ 2009 Թ.-ԻՆ<br /> ԿԱՎԵԼԱՆԱ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԿԱՐԳԱՎՈՐՈՂ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ<br /> ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՈՒՄԸ<br />
ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՈԼՈՐՏՆԵՐԻ ԸՆԴԼԱՅՆՄԱՄԲ ՊԱՅՄԱՆԱՎՈՐՎԱԾ 2009 Թ.-ԻՆ
ԿԱՎԵԼԱՆԱ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԿԱՐԳԱՎՈՐՈՂ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ
ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՈՒՄԸ
• 31-10-2008 18:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին 2009թ.-ի պետբյուջեի նախագծով նախատեսվում է հատկացնել 417 մլն դրամ` 2008թ.-ի 403 մլն դրամի դիմաց: Ըստ ՀԾԿՀ-ի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանի, 14 մլն դրամով ֆինանսավորման ավելացումը պայմանավորված է հանձնաժողովի կողմից կարգավորվման դաշտում երկու նոր ոլորտների` երկաթուղու ենթակառուցվացքներից օգտվելու եւ մեքենաների տեխզննման սակագների որոշման, ներգրավմամբ: Դրա կապված հանձնաժողովում տեղի է ունեցել նոր հաստիքների ավելացում:

FUNDING OF RA PUBLIC SERVICES REGULATORY COMMISSION TO<br /> INCREASE IN 2009 DUE TO EXTENSION OF REGULATION SPHERES <br />
FUNDING OF RA PUBLIC SERVICES REGULATORY COMMISSION TO
INCREASE IN 2009 DUE TO EXTENSION OF REGULATION SPHERES
• 31-10-2008 18:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, OCTOBER 31, NOYAN TAPAN. The 2009 draft state budget envisages allocating 417 mln drams to the RA Public Services Regulatory Commission - against 403 mln drams in 2008. In the words of the commission's chairman Robert Nazarian, the 14 mln dollar increase in the financing is conditioned by the inclusion of two new sectors, those on the use of railway infrastructures and the establishment of car checkup tariffs, in the commission's regulation field. In this connection the staff of the commission was increased.