Իսրայելի բանակը կմնա Լիբանանում «այնքան, որքան անհրաժեշտ է». Նեթանյահու
azatutyun.am Իսրայելական զորքերը կմնան Լիբանանում «այնքան ժամանակ, որքան անհրաժեշտ է», այսօր հայտարարել է վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն՝ խոստանալով Իրանի կողմից աջակցվող «Հեզբոլա»-ին «ծանր գին» վճարել իր հարձակումների համար։
«Իսրայելը չի հանդուրժի մեր զինվորների կամ մեր տարածքի վրա հարձակումներ և շատ ծանր գին կպահանջի «Հեզբոլա»-ից այդ հարձակումների համար»,- հայտարարել է Բենյամին Նեթանյահուն՝ Լիբանանում չորս իսրայելցի զինծառայողների զոհվելու մասին հայտարարությունից հետո։
«Իսրայելը կմնա հարավային Լիբանանում գտնվող անվտանգության գոտում այնքան ժամանակ, որքան անհրաժեշտ է հյուսիսային համայնքների պաշտպանությունն ապահովելու համար»,- հավելել է Նեթանյահուն:
Պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը նույնպես հայտարարել էր, որ զինված ուժերը կմնան Լիբանանում՝ հավելելով, որ ցանկացած հարձակման «ուժգին» պատասխան լինի:

• 19-06-2026 19:25:50   |   |  Press of Diaspora
azatutyun.am Israeli forces will remain in Lebanon "for as long as necessary," Prime Minister Benjamin Netanyahu announced today, promising to make the Iran-backed "Hezbollah" pay a "heavy price" for its attacks.
"Israel will not tolerate attacks on our soldiers or our territory and will demand a very heavy price from 'Hezbollah' for those attacks," Benjamin Netanyahu stated following the announcement of the deaths of four Israeli soldiers in Lebanon.
"Israel will remain in the security zone in southern Lebanon for as long as necessary to ensure the protection of northern communities," Netanyahu added.
Defense Minister Israel Katz also stated that the armed forces will remain in Lebanon, adding that there will be a "strong" response to any attack.