ՀԱՐԿԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻՑ ԲԱՑԻ ԲՈԼՈՐԸ ԳԻՏԵՆ ԵՐԵՎԱՆԻ<br /> ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ՎԱՐՁԱԿԱԼՎՈՂ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԻ ԻՐԱԿԱՆ ԳՆԵՐԸ,- ԱՍՈՒՄ Է ԱՐՄԵՆ<br /> ԱԼԱՎԵՐԴՅԱՆԸ<br />
ՀԱՐԿԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻՑ ԲԱՑԻ ԲՈԼՈՐԸ ԳԻՏԵՆ ԵՐԵՎԱՆԻ
ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ՎԱՐՁԱԿԱԼՎՈՂ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԻ ԻՐԱԿԱՆ ԳՆԵՐԸ,- ԱՍՈՒՄ Է ԱՐՄԵՆ
ԱԼԱՎԵՐԴՅԱՆԸ
• 18-04-2008 17:10:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Բոլորը գիտեն, որ Երեւանի կենտրոնում բնակելի տարածքի 1 քառ.մ-ի վարձակալության ամսական արժեքը գերազանցում է 3 հազար ԱՄՆ դոլարը, սակայն վարձակալական պայմանագրերով դրանց մեծ մասը ձեւակերպվում են որպես անհատույց: Այս մասին ապրիլի 18-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց Հարկային պետական ծառայության պետի տեղակալ Արմեն Ալավերդյանը: Ըստ նրա, բացի հարկային մարմիններից, թե անշարժ գույքի գործակալները, թե վարձակալությամբ տվողները, եւ թե վարձակալները գիտեն վարձակալվող տարաքծի իրական գները:

РЕАЛЬНЫЕ ЦЕНЫ АРЕНДУЕМЫХ В ЦЕНТРЕ ЕРЕВАНА ТЕРРИТОРИЙ<br /> ИЗВЕСТНЫ ВСЕМ, КРОМЕ НАЛОГОВЫХ ОРГА- НОВ, - ГОВОРИТ АРМЕН<br /> АЛАВЕРДЯН<br />
РЕАЛЬНЫЕ ЦЕНЫ АРЕНДУЕМЫХ В ЦЕНТРЕ ЕРЕВАНА ТЕРРИТОРИЙ
ИЗВЕСТНЫ ВСЕМ, КРОМЕ НАЛОГОВЫХ ОРГА- НОВ, - ГОВОРИТ АРМЕН
АЛАВЕРДЯН
• 18-04-2008 17:10:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 18 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН. Все знают, что месячная арендная плата за 1 кв.м жилой площади в центре Еревана превышает 3 тысячи долларов США, однако по арендным договорам большинство из них оформляются как безвозмездные. Об этом сказал во время встречи с журналистами 18 апреля заместитель начальника Государственной налоговой службы Армен Алавердян. По его словам, реальные цены на такие помещения известны всем, кроме налоговых органов, и агентам недвижимости, и арендаторам, и сдающим в аренду.