ԿՈՍՈՎՈՅԻ ՀԱՐՑԻ ԼՈՒԾՄԱՆ ՁԳՁԳՈՒՄԸ ՍՊԱՌՆԱԼԻՔԻ ՏԱԿ Է ԴՆՈՒՄ<br /> ՄԱԿ-Ի ՆՎԱՃՈՒՄՆԵՐԸ ԵՐԿՐԱՄԱՍՈՒՄ,- ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒՄ Է ՄԱԿ-Ի ԳԼԽԱՎՈՐ<br /> ՔԱՐՏՈՒՂԱՐԸ<br />
ԿՈՍՈՎՈՅԻ ՀԱՐՑԻ ԼՈՒԾՄԱՆ ՁԳՁԳՈՒՄԸ ՍՊԱՌՆԱԼԻՔԻ ՏԱԿ Է ԴՆՈՒՄ
ՄԱԿ-Ի ՆՎԱՃՈՒՄՆԵՐԸ ԵՐԿՐԱՄԱՍՈՒՄ,- ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒՄ Է ՄԱԿ-Ի ԳԼԽԱՎՈՐ
ՔԱՐՏՈՒՂԱՐԸ
• 04-10-2007 19:37:00   | ԱՄՆ  |  Միջազգային
ՆՅՈՒ ՅՈՐՔ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Կոսովոյի ապագա կարգավիճակի հարցի լուծման գործընթացի հետագա ձգձգումը սպառնալիքի տակ է դնում 1999 թվականի հունիսից ի վեր ընկած ժամանակահատվածում ՄԱԿ-ի բոլոր ձեռքբերումները երկրամասում: Այս կարծիքին է հայտնել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունը: Հոկտեմբերի 3-ին ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին իր ներկայացրած զեկույցում Պան Գի Մունը բանակցություններին մասնակից կողմերին կոչ է անում «կոնկրետ եւ իրատեսական առաջարկություններ անել» ներկայումս տեղի ունեցող բանակցությունների ընթացքում: «ՄԱԿ-ը լուրջ է վերաբերվում այդ բանակցություններին եւ սպասում է, որ կողմերը եւ «եռյակը» (Ռուսաստան, ԱՄՆ եւ ԵՄ) իրենցից կախված ամեն ինչ կանեն համաձայնության հասնելու համար, որը կկարողանար արժանանալ Անտվանգության խորհրդի հավանությանը»,- նշել է Պան Գի Մունը:

ЗАТЯГИВАНИЕ РЕШЕНИЯ ВОПРОСА О КОСОВО СТАВИТ ПОД УГРОЗУ<br /> ДОСТИЖЕНИЯ ООН В КРАЕ,- ЗАЯВЛЯЕТ ГЕНСЕК ООН<br />
ЗАТЯГИВАНИЕ РЕШЕНИЯ ВОПРОСА О КОСОВО СТАВИТ ПОД УГРОЗУ
ДОСТИЖЕНИЯ ООН В КРАЕ,- ЗАЯВЛЯЕТ ГЕНСЕК ООН
• 04-10-2007 19:37:00   | США  |  Международные новости
НЬЮ-ЙОРК, 4 ОКТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. Дальнейшее затягивание процесса решения вопроса о будущем статусе Косово ставит под угрозу все достижения ООН в крае за период с июня 1999 года. Такого мнения придерживается генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун. В представленном им в среду Совету Безопасности ООН докладе он призывает участвующие в переговорах стороны к "внесению конкретных и реалистичных предложений" на проходящих в настоящее время переговорах. "ООН серьезно относится к этим переговорам и ожидает, что стороны и "тройка" #Россия, США и ЕС# сделают все от них зависящее с тем, чтобы достичь соглашения, которое могло бы быть одобрено Советом Безопасности", - отметил Пан Ги Мун.