«ԱՌՈՂՋԱՊԱՀՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԴԵՂԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ EXPO 2007» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ<br /> ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒՄ ԵՆ ԱՎԵԼԻ ՔԱՆ 50 ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ<br />
«ԱՌՈՂՋԱՊԱՀՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԴԵՂԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆ EXPO 2007» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ
ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒՄ ԵՆ ԱՎԵԼԻ ՔԱՆ 50 ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ
• 29-06-2007 19:45:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հունիսի 29-ին Երեւանի «Մոսկվայի տուն» կենտրոնում բացված «Առողջապահություն եւ դեղագործություն. EXPO 2007» միջազգային մասնագիտացված թվով 6-րդ ցուցահանդեսում ներկայացված են առողջապահության եւ դեղագործության հիմնական ոլորտները: Ցուցահանդեսին, որը կգործի մինչեւ հուլիսի 1-ը, մասնակցում են բժշկական ծառայություններ մատուցող եւ դեղագործական ավելի քան 50 ընկերություններ` Հայաստանից, Ռուսաստանից եւ Բելառուսից: Ինչպես ցուցահանդեսի բացմանը նշեց ՀՀ առողջապահության փոխնախարար Թաթուլ Հակոբյանը, դեղագործության եւ բուժծառայությունների մատուցման ոլորտում առաջընթաց է արձանագրվում: Նրա խոսքերով, յուրաքանչյուր մարդու առողջությունը մեծ արժեք է, եւ երկրի տնտեսական զարգացման հիմքը հենց բնակչության առողջությունն է: Այդ իսկ պատճառով, ըստ նրա, առողջապահության բնագավառում առաջին հերթին պետք է ուշադրություն դարձվի բժշկական օգնության եւ ծառայությունների որակի վրա, իսկ ֆինանսական շահերը պետք է երկրորդ պլանում լինեն: Հայաստանի երկրորդ միջազգային բժշկական համագումարի շրջանակում անցկացվող ցուցահանդեսը կազմակերպել է LOGOS EXPO Center ցուցահանդեսային ընկերությունը` ՀՀ Առողջապահության նախարարության աջակցությամբ:

В МЕЖДУНАРОДНОЙ ВЫСТАВКЕ "ЗДРАВООХРАНЕНИЕ И ФАРМАКОЛОГИЯ<br /> EXPO 2007" ПРИНИМАЮТ УЧАСТИЕ БОЛЕЕ 50 КОМПАНИЙ<br /> EXPO 2007" ПРИНИМАЮТ УЧАСТИЕ БОЛЕЕ 50 КОМПАНИЙ
В МЕЖДУНАРОДНОЙ ВЫСТАВКЕ "ЗДРАВООХРАНЕНИЕ И ФАРМАКОЛОГИЯ
EXPO 2007" ПРИНИМАЮТ УЧАСТИЕ БОЛЕЕ 50 КОМПАНИЙ
• 29-06-2007 19:45:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 29 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. 29 июня в ереванском центре "Дом Москвы" открылась 6-ая по счету специализированная международная выставка "Здравоохранение и фармакология: EXPO 2007", на которой представлены основные сферы здравоохранения и фармакологии. В выставке, которая будет действовать до 1 июля, принимают участие более 50 медицинских и фармакологических компаний из Армении, России и Беларуси. Как отметил на открытии выставки заместитель министра здравоохранения РА Татул Акопян, в сфере фармакологии и предоставления медицинских услуг фиксируется прогресс. По его словам, здоровье каждого человека - большая ценность, и основой экономического развития страны является именно здоровье населения. Именно поэтому, по словам Татула Акопяна, в сфере здравоохранения в первую очередь необходимо обращать внимание на качество услуг и медицинской помощи, а финансовые интересы должны быть на втором плане. Проводимую в рамках второго международного медицинского съезда Армении выставку организовала выставочная компания LOGOS EXPO Center при содействии Министерства здравоохранения РА.